Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
19/12/2016 - 09:50

PWSZ będzie wymieniać doświadczenia z PAN

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu podpisała współpracę z Instytutem Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk.

Porozumienie o wzajemnej współpracy naukowo-badawczej pomiędzy Instytutem Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu podpisano w Warszawie.

W spotkaniu uczestniczyli: prof. Andrzej Ziemba, zastępca dyrektora ds. naukowych IMDiK PAN, kierownik Zakładu Fizjologii Stosowanej, prof.  Mariusz Cygnar, rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr Halina Potok – prorektor ds. studenckich i kształcenia PWSZ w Nowym Sączu oraz dr Tomasz Cisoń, który będzie odpowiedzialny za realizację współpracy naukowo-badawczej z ramienia uczelni.

Czytaj: Dzień Otwarty PWSZ w Nowym Sączu. Jak tu nie studiować?

Jak zaznaczają obie strony : „celem umowy jest wspólne prowadzenie działań na rzecz badań naukowych, rozwojowych i aplikacyjnych, tworzenie i upowszechnianie informacji naukowych oraz technologicznych. W szczególności współpraca będzie realizowana poprzez stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń i współpracy pomiędzy uczestnikami, w tym poprzez działania badawcze i stosowane, spotkania, wspólne dyskusje i seminaria, wdrażanie wyników wspólnych badań naukowych i rozwojowych w praktyce, a także tworzenie odpowiedniej ochrony własności intelektualnej powstałej w wyniku prowadzenia wspólnych badań”.

(JB), fot. PWSZ w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)