Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
29/03/2019 - 12:50

Rekolekcje wielkopostne w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu [PROGRAM]

Wielki Post to szczególny czas dla wszystkich wierzących. Wierni poprzez czterdziestodniowy okres pokuty oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przygotowują się do świąt Wielkiej Nocy. W tym czasie w wielu parafiach organizowane są rekolekcje wielkopostne, które mają przybliżyć ludzi do Boga.

W jezuickiej Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w niedzielę 31 marca i potrwają do środy 3 kwietnia. Poprowadzi je ks. dr hab. Józef Kloch, który jest wykładowcą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a w latach 2003-2015 pełnił funkcję rzecznika Episkopatu Polski.

Zobacz też Rekolekcje wielkopostne w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu [PROGRAM]

Tematem przewodnim rekolekcji będą słowa ojca Józefa Andrasza SJ wypowiedziane do siostry Faustyny Kowalskiej: „Ufaj i idź śmiało”. Nauki zostaną wygłoszone w niedzielę na mszach o godzinie 6.15, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę głoszone będą na mszach o godzinie 8.00, 9.00 i 18.00.

Dodatkowo ks. Józef Kloch poprowadzi rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół nr 4. Odbędą się one w dniach 1-3 kwietnia o godz. 11. Natomiast 2 kwietnia, w ramach zajęć na Uniwersytecie Drugiego i Trzeciego Wieku, rekolekcjonista wygłosi wykład pt. „Pęknięcie informacyjne i społeczne”. Początek o godz. 16.00 w auli Bursy Księży Jezuitów przy ul. Św. Ducha 12.

Prześlij nam program rekolekcji w swojej parafii na adres e-mail: [email protected] Opublikujemy go na łamach Sądeczanina.

RG [email protected], Fot. arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe