Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
29/10/2016 - 06:50

Roboty opanowały sądecką bibliotekę

Trzydziestu uczniów z sądeckich szkół wzięło udział w warsztatach z kodowania robotów. Zajęcia zorganizowała Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego w Nowym Sączu w ramach programu "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.

W zajęciach wzięły udział dwie grupy – jedna ze Szkoły Podstawowej nr 3 , druga z Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu. Uczestnicy spotkań mieli za zadanie przygotować swe roboty (pracowano w grupach dwuosobowych) do  wyścigu w labiryncie z pudełek. Wcześniej trenowali  je przy swoich stanowiskach komputerowych. I to właśnie ta część warsztatów podobała się dzieciom i młodzieży najbardziej. Roboty mogły wydawać śmieszne dźwięki i wykonywać inne komendy, które uczestnicy napisali w stworzonym przez siebie kodzie. Wszyscy zauważyli, że było to doskonałe doświadczenie i wstęp do kodowanie, który dzięki formie doskonałej zabawy sprawił, że w przyszłości sięgną do prezentowanego na zajęciach programu i zachęcą do szerzej pojętego kodowania i programowania.      

Warsztaty poprowadził Karol Kaleta - trener umiejętności informatycznych, popularyzator e-learningu edukacji na odległość, entuzjasta programowania i nowości technologicznych.

(JB), fot. SBP

Roboty opanowały sądecką bibliotekę


Dziękujemy za przesłanie błędu