Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
19/09/2021 - 19:55

Rodzinna zabawa w Biegonicach. To był festyn pełen atrakcji [ZDJĘCIA]

Ci, którzy niedzielnego popołudnia zdecydowali się uczestniczyć w festynie rodzinnym w Biegonicach z pewnością nie żałują. Atrakcji było bardzo dużo, dzięki czemu każdy znalazł coś dla siebie. A wszystko dzięki wygranej w Budżecie Obywatelskim.

W jaki sposób najlepiej spędzić niedzielne popołudnie? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Jedną z opcji do wyboru był jednak festyn w sądeckich Biegonicach. Osoby, które się na nim znalazły na pewno nie żałują. Atrakcji była bowiem cała masa.

Mógł zostać zorganizowany dzięki projektowi „Moje osiedle, moje bezpieczeństwo”, który wygrał w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na niego aż 276 osób. – Bardzo się cieszymy, że pogoda jest odpowiednia i mieszkańcy mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji. W festyn włączyło się wiele organizacji działających na osiedlu – mówi Konrad Wolak.

Osoby w nim uczestniczące mogły m.in. podziwiać sprzęt strażacki, słuchać występujących na scenie artystów (m.in. zespołu regionalnego „Dolina Dunajca”) lub po prostu spotkać się ze znajomymi. Nie zabrakło też dobrego jedzenia, atrakcji dla najmłodszych i różnych gier oraz zabaw.

To jednak nie wszystko. W ramach Budżetu Obywatelskiego, osiedle wzbogaciło się o pięć zestawów defibrylatorów AED. – Rozlokowane zostały w pięciu miejscach naszej dzielnicy. Jesteśmy chyba najbardziej zabezpieczonym osiedlem pod względem medycznym w Polsce – wyjaśnia Konrad Wolak

- Są dostępne 24 godziny na dobę i może ich użyć każdy, kto ma minimalne przeszkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Same szkolenia dla mieszkańców również będą prowadzone  Pozyskaliśmy też quada ratowniczego i kamerę termowizyjną – dodaje. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Mateusz Pogwizd)

Festyn w Biegonicach
W niedzielę w Biegonicach zorganizowany został festyn. Atrakcji nie brakowało.


Dziękujemy za przesłanie błędu