Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
30/06/2015 - 08:14

Sądecczyzna przyciąga Tarnów. Promocja kultury lachowskiej

Ostatni weekend czerwca ulicę Wałową w Tarnowie wypełniły tłumy gości VIII Sądeckiego Jarmarku Regionalnego.
Na odwiedzających czekały stoiska z rękodziełem, kuchnią regionalną oraz namioty promocyjne, w których pracownicy Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz branża turystyczna (Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik, Sanatorium Wiktor Cechini, Sanatorium Energetyk, Pensjonat Gaborek oraz Ośrodek Wczasowo-Leczniczy Wapienne) zapraszali na wypoczynek na Sądecczyźnie.

Goście otrzymywali najnowsze wydawnictwa zawierające propozycje różnych form spędzenia czasu na Ziemi Sądeckiej - noclegi i atrakcje na sezon wakacyjny. Podczas Jarmarku swój dorobek artystyczny prezentowały sądeckie i tarnowskie zespoły regionalne m.in. Zespół Pieśni i Tańca Świniarsko, Zespół Regionalny Małe Podegrodzie, Zespół Regionalny Mszalniczanie oraz Kapela Góralska Howerna.

- Sądecki Jarmark Regionalny w Tarnowie to już ósma impreza promująca region sądecko-gorlicki organizowana przez powiat nowosądecki w ramach projektu Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego powiatu gorlickiego i nowosądeckiego współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej - informuje Maria Olszowska,kierownik Referatu ds. Współpracy z Mediami oraz Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu .

Oprac: (Rob)
Fot. Starostwo Powiatowe Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu