Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
05/04/2020 - 16:00

Sądecka, wirtualna Niedziela Palmowa. Byliśmy razem. Mimo wszystko ! [ZDJĘCIA]

Nie ma wypełnionych tłumem wiernych sądeckich kościołów i nie ma uroczystych procesji. Epidemia koronawirusa zamknęła nas w domach i nie pozwala świętować otwierającej Wielki Tydzień Niedzieli Palmowej. Episkopat zachęca do gorącej modlitwy w domach i wirtualnej procesji z palmami. I my zachęciliśmy mieszkańców Sądecczyzny do przesyłania zdjęć własnoręcznie robionych palm. Są przepiękne.

Epidemia koronawirusa obróciła wniwecz radość wspólnego świętowania uroczystej procesji Niedzieli Palmowej i konkursu na najpiękniejsze palmy. Ale możemy być razem. Mimo wszystko. Episkopat zachęca do gorącej modlitwy w domach.

Czytaj też Orędzie abp Gądeckiego: obecny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem

- Zdecydowana większość z nas, z powodu ograniczeń sanitarnych, nie może brać udziału w mszach świętych i nabożeństwach w kościołach i kaplicach. Możemy jednak w tym dniu w naszych domach włączyć się w modlitwę Kościoła na całym świecie, która rozpoczyna Wielki Tydzień - mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Niedziela Palmowa przypomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, którego tłumy witały zielonymi gałązkami i okrzykami „Hosanna”, ale także zwraca uwagę na mękę Chrystusa, której ewangeliczny opis odczytywany jest podczas mszy świętej.

Ks. Rytel-Andrianik zachęcił też, by publikować zdjęcia palm w mediach społecznościowych i wirtualnej procesji z palmami. I my wspólnie z mieszkańcami Cieniawy, którzy skrzyknęli się na funpage’u zachęciliśmy mieszkańców Sądecczyzny do przesyłania zdjęć własnoręcznie robionych palm. Powstała z tego przepiękna galeria.

jagienka.michalik@sadeczanin.info

Zachęciliśmy mieszkańców Sądecczyzny do przesyłania zdjęć własnoręcznie robionych palm. Są przepiękne.
Zachęciliśmy mieszkańców Sądecczyzny do przesyłania zdjęć własnoręcznie robionych palm. Są przepiękne.


Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”