Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
20/05/2024 - 10:10

Sądeckie Dni Godności pod patronatem "Sądeczanina"

27-29 maja w Nowym Sączu odbędą się Sądeckie Dni Godności, których ideą jest integracja osób niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem, aktywizacja oraz odkrywanie i promowanie ich twórczości i kreatywności. "Sądeczanin" objął patronat nad tym wydarzeniem.

Inauguracja Sądeckich Dni Godności rozpocznie się 27 maja mszą świętą w Bazylice św. Małgorzaty. Po niej nastąpi przemarsz na Rynek Miasta Nowego Sącza.  Od godziny 12:00 będzie odbywał się wernisaż wystawy prac plastycznych w Ratuszu Miasteczka Galicyjskiego. W programie również przewidziano spotkanie z artystą malarzem Mariuszem Brodowskim znanym jako mgr Mors oraz warsztaty z arteterapii. Od godziny 16:00 dla rodziców i opiekunów zorganizowany będzie panel szkoleniowy zatytułowany: „Twoje zdrowie zaczyna się w głowie” w Gminnym Ośrodku Kultury w Nawojowej.

Drugi dzień Sądeckich Dni Godności będzie przebiegał na sportowo. W hali MOSiR można będzie wziąć udział w rozgrywkach sportowych, obejrzeć pokaz tańca, czy spotkać się ze sportowcami.

Trzeci dzień odbędzie się w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego. Na uczestników będzie tam czekać moc artystycznych atrakcji. Osoby niepełnosprawne będą mogły się też zaprezentować na scenie, co z pewnością będzie dla nich wielkich wyróżnieniem. Warsztaty plastyczne, fotograficzne, pokazy sztuki fryzjerskiej i makijażu planowane są jako dodatkowe wzbogacenie tego artystycznego dnia. 

Organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Specjalnych nr 5 w Nowym Sączu, który takimi słowami odniósł się do Sądeckich Dni Godności:   „Jako organizatorzy tego wydarzenia pragniemy, aby był to czas, w którym osoby z niepełnosprawnościami będą mogły odkrywać swoje pasje i talenty. Chcemy pokazać, w jaki sposób można kruszyć bariery, przezwyciężać zahamowania, tworzyć klimat wzajemnej akceptacji i zrozumienia.

Czas wspólnie spędzonych chwil wspaniale łączy środowiska osób z niepełnosprawnościami w kreatywnych działaniach artystycznych i sportowych. Osoby z niepełnosprawnościami mają szansę stać się kimś ważnym i osiągnąć sukces, mogą odkrywać i poznawać własne możliwości, a także zyskiwać szansę pełniejszego zaistnienia w społeczeństwie. Mogą się zaprezentować oraz spełnić swoje marzenia”. 

Sądeckie Dni Godności zostały objęte honorowym patronatem przez Wojewodę Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Cieszymy się, że nasz portal również mógł objąć patronat nad tak szlachetnym wydarzeniem. 

Poniżej zdjęcia z zeszłorocznej edycji. 

fot. Fundacja Sądecka, ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu