Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
21/03/2017 - 14:30

Sądeckie przedszkolaki pożegnały zimę [zdjęcia]

21 marca obchodzimy kalendarzowy dzień wiosny. Tego dnia dzień i noc trwają tyle samo - po 12 godzin, od tego momentu dzień będzie coraz dłuższy. Dla wielu osób pierwszy dzień wiosny wiąże się różnymi zwyczajami. Jednym z nich jest topienie marzanny, czyli kuły, która ma symbolizować odchodzącą zimę.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Muzycznego „Kraina Marzeń” w Nowym Sączu hucznie przywitały pierwszy dzień wiosny. Od tygodnia dzieci w przedszkolu wraz z nauczycielami tworzyły wielką kukłę, ozdabiały ją i uczyły się piosenek.

Czytaj: Rytrzoki nagrały debiutancką płytę

Dziś 21 marca maluchy z Przedszkola Muzycznego „Kraina Marzeń” zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola do ogrodu przedszkolnego. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz utopiona w basenie w ogrodzie przedszkolnym. Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.

Niepubliczne Przedszkole Muzyczne „Kraina Marzeń” w Nowym Sączu

Przedszkolaki topiły Marzannę


Dziękujemy za przesłanie błędu