Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
01/09/2014 - 22:26

Sądeczanie w Norwegii. Edukowali się w walce z rasizmem

W dniach 16 – 20 sierpnia trójka przedstawicieli Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności z Nowego Sącza gościła w Bergen, w Norwegii. Byli to nauczyciele biorący udział w projekcie pn. „Lepiej zrozumieć niż znienawidzić”: Barbara Lorek (Zespół Szkół w Chełmcu, PWSZ), Wioletta Kleczyńska (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Sączu) oraz Bartosz Wańczyk (Jezuickie Centrum Edukacji).
Podczas spotkań z przedstawicielami organizacji Norsk Folkehjelp Sądeczanie poznawali działania, prowadzone przez partnerów z Bergen, które będą mogli wykorzystać w pracy z grupami liderów młodzieżowych w ramach rozpoczynającego się projektu.

Poznali w praktyce działanie Żywej Biblioteki, zapoznali się z akcjami: Strefa Wolna od Rasizmu, Uprzedzenia Ogłupiają, poznali sposoby walki z Mową Nienawiści w Internecie oraz uczestniczyli w szkoleniu Różnorodność i Dialog.

Na początku przyszłego roku planowana jest rewizyta, podczas której Norwedzy odwiedzą szkoły biorące udział w projekcie „Lepiej zrozumieć niż znienawidzić”.

Również w przyszłym roku, w lecie, planowana jest wizyta w Bergen grupy gimnazjalistów, która wygra współzawodnictwo w ramach projektu i zaproponuje najciekawsze i najskuteczniejsze kampanie i akcje zwalczające nietolerancję i Mowę Nienawiści w swoim środowisku.

(s), źródło: Fundacja Promocji Nauki i Przedsiębiorczości w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”