Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
20/10/2021 - 09:10

"Sądeczanin HISTORIA": od zera do milionera. Sądeccy biznesmeni złotego wieku

Już jest! Od kilku tygodni jesienne wydanie najchętniej czytanego pisma historycznego w regionie można znaleźć w kioskach, księgarniach i dobrych punktach sprzedaży na terenie Nowego Sącza i okolic. Jakiemu tematowi został poświęcony najnowszy numer "Sądeczanin HISTORIA"?

W najnowszym kwartalniku ”Sądeczanin HISTORIA” zespół redakcyjny skierował swoją uwagę w stronę pochodzących z Nowego Sącza bądź związanych z Sądecczyzną ludzi interesu, czyli w szczególności przedsiębiorców, biznesmenów i ludzi napędzających dawną gospodarkę.

Publikujący na łamach kwartalnika historycy przybliżyli Czytelnikom sylwetki znanych z minionych dziejów wielkich, sądeckich postaci. - Naszą przechadzkę przez dzieje sądeckiej przedsiębiorczości rozpoczniemy w stolicy naszego regionu – mieście Nowym Sączu – u zarania jego dziejów oraz nieco później: w epoce tzw. ”złotego wieku”.

Pochylając się najpierw nad tymże terminem i próbując ustalić jaki właściwie okres w naszych dziejach powinniśmy określać w ten sposób, przyglądniemy się następnie ówczesnym, pierwszym naszym przedsiębiorcom – pisze dr Sławomir Wróblewski, redaktor naczelny jesiennego wydania kwartalnika ”Sądeczanin HISTORIA”.

KUP MIESIĘCZNIK, KUP KWARTALNIK - NAJWYGODNIEJ PRZEZ INTERNET!

W gronie autorów jak zwykle najlepsi specjaliści, w większości znani już naszym czytelnikom. Swoje artykuły w najnowszym numerze publikują: Agnieszka FilipekArtur Franczakdr Anna Janota-StramaWitold KalińskiKamil Kmakdr Tomasz Jacek LisMaria MarcinowskaEdyta Ross-PazdykMichał Wójcik oraz – naturalnie – członkowie naszego redakcyjnego grona, a więc Jakub Marcin Bulzakdr Łukasz PołomskiSylwester Rękas i dr Sławomir Wróblewski.

Kwartalnik można kupić w Nowym Sączu w Księgarni Alfabet przy ul. Jagiellońskiej 5, Antykwariacie "Bestseller" przy ul. Sobieskiego 1, Kiosku wielobranżowym przy ul. Jagiellońskiej 23, kiosku przy ul. Kościuszki 20, Salonie Prasowym przy ul. Krakowskiej 31, punkcie sprzedaży prasy przy ul. Lwowskiej 66A oraz w Kawiarni Galicyjskiej w Miasteczku Galicyjskim. Kwartalnik jest również dostępny w Sklepie u Pasonia w Łącku, kioskach Ruchu, księgarniach i innych punktach sprzedaży na terenie Nowego Sącza i Sądecczyzny.

Zachęcamy do lektury! (k.kos@sadeczanin.info)







Dziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!