Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
23/11/2022 - 14:35

Sądeczanka z wyjątkowym głosem. Karolina Gwóźdź szykuje dla nas nowy singiel

Jest nie tylko uzdolnioną aktorką, ale też świetną wokalistką i kompozytorką. Karolina Gwóźdź z Rożnowa współpracuje z krakowskimi i warszawskimi teatrami. Jej głos można usłyszeć w polskich wersjach dubbingowych wielu filmów i seriali. Ale 26-latka ma ochotę na więcej! Już w najbliższy piątek premiera jej nowego singla.

Karolina Gwóźdź pochodzi z Rożnowa (gmina Gródek nad Dunajcem). Jak przyznaje utalentowana sądeczanka, zawsze chętnie i z radością wraca do tej pięknej miejscowości nad Jeziorem Rożnowskim.

W Rożnowie Karolina uczęszczała do szkoły podstawowej. Jest absolwentką Gimnazjum nr 11 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. W międzyczasie kształciła się w Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu.

Karolina Gwóźdź z sentymentem wspomina lata spędzone w naszym mieście. Już wtedy marzyła, aby rozwijać swój talent muzyczny, aktorski i konsekwentnie ten cel realizowała.

W Młodzieżowym Domu Kultury na Rynku (obecnie Pałac Młodzieży) chodziła na zajęcia wokalne. W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu uczęszczała z kolei na zajęcia aktorskie. Razem z grupą Magis, prowadzoną przy Parafii Kolejowej w Nowym Sączu, wystawiała autorskie sztuki teatralne.

- W liceum brałam też udział w Akademii Słowa w nowosądeckim Sokole. Pamiętam, że chodziłam na te zajęcia z wielką ekscytacją. Mogłam tam w końcu spotkać przedstawicieli Akademii Teatralnej, która była moim marzeniem. Niedawno zostałam poproszona o poprowadzenie warsztatów Akademii Słowa dla młodzieży. To dla mnie wzruszające, że mogę wrócić w to miejsce, już jako wykładowca – opowiada Karolina.

Zaraz po napisaniu matury, Karolina Gwóźdź dostała się do Akademii Teatralnej w Warszawie. Tam ukończyła studia magisterskie na Wydziale Aktorskim. Równocześnie kształciła się w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Studiowała wokalistykę jazzową.

Ten etap w życiu Karoliny, niejako odcisnął piętno na jej twórczości. To właśnie tam poznała członków zespołu, z którymi właśnie wydaje nowy singiel.

Karolina zawodowo zajmuje się pracą w teatrze. Można oglądać ją na scenach kilku teatrów w Polsce. Sądeczanka pracuje w Teatrze Variete w Krakowie (można ją zobaczyć w sztuce „Pretty Woman”) oraz w Teatrze Syrena w Warszawie („Next to normal”, „Kapitan Żbik i żółty saturator”, „Bitwa o tron”). 26-latka z Sądecczyzny współpracuje również Operą i Filharmonią Podlaską przy spektaklu „West Side Story”.

Co ciekawe, naszą Karolinę można usłyszeć w wielu filmach i serialach. Sądeczanka zawodowo zajmuje się nie tylko aktorstwem, ale i dubbingiem.

Jej głos można usłyszeć m.in. w „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” (2018 rok, jako młoda Leta Lestrange), „Hokus Pokus 2” (2022 rok, Cassie) czy w produkcji dla najmłodszych „Psi Patrol: Film” (2021 rok, Liberty).

Karolina użyczała swojego głosu również w polskiej wersji dubbingowej najnowszej produkcji Marvela – „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”.

26-latkę można usłyszeć także w serialach, m.in.: „Obóz Kikiwaka”, „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”, „Bia”, „Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci”, „Wielka Księga Uczuć”, „Molly i Duch” czy „My Little Pony: Zmieniaj świat”.

Już za kilka dni będziemy mogli usłyszeć premierowy singiel Karoliny Gwóźdź. – Pracuję w teatrach muzycznych, ale moje serce trochę tęskni do muzyki autorskiej i komponowania – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem”.

Karolina nie tylko śpiewa, ale też komponuje muzykę i pisze teksty. – Inspiruję się literaturą, trochę snami i różnymi opowiastkami – mówi wokalistka. Karolina skupia się na zobrazowaniu emocji i poruszeniu wyobraźni słuchacza.

Twórczość Karoliny łączy muzykę folkową, etno, indie oraz jazz. – Przede wszystkim nazwałabym to jednak polską piosenką poetycką – wyjaśnia sądecka wokalistka i aktorka. Słowa mocno oddziałują na wyobraźnię i zmysły odbiorcy.

- Na co dzień jestem chaotyczną gadułą, w muzyce szukam spokoju. Kiedy śpiewam, uciszam wirujące myśli i daję dojść do głosu wyobraźni – mówi mieszkanka Rożnowa.

Premiera autorskiej piosenki „Wiej wietrze” zaplanowana jest na 25 listopada, czyli na najbliższy  piątek. – Pragnę, aby ta piosenka była hymnem wolności - tętniącej i potężnej. Niech tytułowy wiatr wieje mocno w nasze skrzydła, bo choć niejednokrotnie je połamiemy, to dotrzemy do celu – opisuje autorka muzyki i słów.

W premierowym singlu usłyszymy Michała Afrykę (kontrabas, odpowiadał również za muzykę), Piotra Iwańskiego (fortepian), Michała Kozara (gitara) oraz Kacpra Majewskiego (perkusja). Wszyscy są absolwentami Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie.

W rozmowie z „Sądeczaninem” Karolina Gwóźdź zdradza również, kiedy wpadła na tytuł najnowszego singla. 26-latka jest miłośniczką górskich wędrówek. Tą pasją zarazili ją rodzice. Choć teraz, ze względu na obowiązki zawodowe, nie ma zbyt wiele czasu na ukochane góry, stara się przynajmniej kilka razy w roku wybrać na wędrówkę.

- Pomysł na tytuł tego utworu przyszedł mi do głowy, kiedy szłam na Niemcową. W drodze wiał mocny wiatr i zaśpiewałam sobie wtedy właśnie ten fragment utworu – mówi wokalistka. – Dzięki tej piosence wracam do naszych górskich terenów – dodaje utalentowana mieszkanka Sądecczyzny.

„Wiej wietrze” będzie można usłyszeć TUTAJ. Premiera już 25 listopada. ([email protected], fot. Karolina Gwóźdź)Dziękujemy za przesłanie błędu