Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
14/11/2020 - 20:30

Scherzo ma nowe stroje. Sprawdź, w jakim kolorze

Scherzo ma nowe suknie koncertowe w kolorze bordowym oraz 100 koszulek firmowych. W ponad 30-letniej historii zespołu jest to już czwarty strój, oprócz dwóch innych strojów zespołu wokalnego.

Nowe suknie Scherzo
Nowe stroje zostały kupione dzięki miejskiej dotacji. Stowarzyszenie zyskało też dofinansowanie wydania pierwszej płyty DVD zespołu z nagraniem koncertu jubileuszowego 200-lecia I Gimnazjum i Liceum w Nowym Sączu. Program obejmował wykonanie kompozycji Jana Sebastiana Bacha Magnificat BWV234a w wykonaniu Młodzieżowego Chóru Scherzo z towarzyszeniem orkiestry barokowej Il Tempo z Warszawy, grającej na instrumentach historycznych.

Wśród solistów znalazły się m.in. dwie absolwentki chóru i liceum: Magdalena Pikuła i Joanna Marszałek. Koncert odbył się 4 listopada 2018 r. w bazylice kolegiackiej Św. Małgorzaty, w ramach obchodów Jubileuszu 200-lecia I Gimnazjum i Liceum w Nowym Sączu. Nagrana na płycie wersja Magnificat nawiązuje do pierwotnej kompozycji Bacha, skomponowanej na nieszpory bożonarodzeniowe w 1723 roku. Utwór powstał do tekstu uzupełnionego fragmentami odnoszącymi się do narodzin Jezusa. W 1733 r. Bach przekomponował utwór w tonacji D-dur i usunął poprzednie wstawki, przygotowując nową wersję do wykonania w dniu święta Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, które przypadło wówczas w czwartą niedzielę po święcie Trójcy.

Płyta DVD jest pierwszym wydawnictwem filmowym i kolejnym, ósmym wydawnictwem nagraniowym zespołu (poprzednio na płytach CD) w okresie trzydziestu trzech lat działalności Młodzieżowego Chóru „Scherzo”. (Andrzej Citak, opr. red.) Fot: archiwum chóruDziękujemy za przesłanie błędu