Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
28/08/2015 - 09:33

Siedlce. Wakacyjna półkolonia na medal ?

Wakacje spędzone w rodzinnej miejscowości wcale nie musza być nudne. Przekonali się o tym uczniowie z terenu gminy Korzenna, którzy uczestniczyli w półkolonii letniej w Zespole Szkół w Siedlcach
Różnorodne zajęcia i wycieczki wypełniły wypoczywającym w czasie wakacji w miejscu zamieszkania uczniom z Korzennej i okolicznych miejscowości. Organizatorzy wypoczynku zadbali nie tylko o moc atrakcji, ale także i o edukację na temat bezpieczeństwa.

Jedną z wakacyjnych wypraw, poprzedzoną rozmową na temat bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku, była wycieczka do Tropia. Ekscytująca była dla dzieci przeprawa promem przez jezioro i zwiedzanie zabytkowego kościółka i pustelni.

W programie letniego wypoczynku znalazła się również wycieczka do skansenu w Trzcinicy połączoną z warsztatem ogniomistrza. Uczestnicy półkolonii zobaczyli też zaporę w Czchowie i rezerwat cisów w Mogilnie. Była również wyprawa do Starego Sącza i Korzennej, gdzie wójt Leszek Skowron zdradzał uczniom tajniki pracy samorządowca.

Młodzi mieszkańcy gminy spotkali się także ze strażakami OSP Siedlce. Druhowie zaprezentowali im sprzęt strażacki oraz wóz bojowy. Podczas turnusu nie zabrakło konkursów i zajęć sportowych, a także artystycznych i tanecznych.

W ostatnim dniu zajęć została zorganizowana wystawa prac plastycznych uczestników półkolonii. Podczas uroczystego zakończenia przedsięwzięcia, w którym uczestniczył wójt gminy Korzenna Leszek Skowron oraz przedstawiciel Małopolskiej Izby Rolniczej Alicja Kostuś, rozdano dyplomy oraz nagrody.

(m)
Źródło: korzenna.pl
 


Dziękujemy za przesłanie błędu