Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
16/11/2012 - 08:19

Smok Mądragon daje radę w sądeckiej „szóstce”

W Szkole Podstawowej nr 6 im. ks. Jerzego Popiełuszki w Nowym Sączu realizowany jest program z zakresu bezpieczeństwa dzieci.
Nasza szkoła została wytypowana przez Komendę Wojewódzką Policji do realizacji projektu profilaktycznego z zakresu bezpieczeństwa pt. „Smok Mądragon daje radę”. Akcja jest adresowana do uczniów kl. I-III i została przygotowana w formie bajki. Uczniowie uczestniczą w przygodach bohaterów, poznając podstawowe zasady bezpieczeństwa. W trakcie trwania akcji zaplanowane są spotkania z wieloma ciekawymi osobami: przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, wolontariuszami PCK, pedagogiem szkolnym – mówi Urszula Chowaniec, nauczycielka z SP nr 6.
Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Laboratorium Troski, a koordynatorem w szkole jest Krystyna Lach. Szkoła Podstawowa nr 6 usytuowana jest przy bardzo ruchliwej ulicy Tarnowskiej, z tego względu i w trosce o bezpieczeństwo dzieci bardzo często uczestniczy w różnych akcjach organizowanych na terenie miasta (niejednokrotnie z sukcesem) np. „Bezpiecznie na Sądecczyźnie”, Ogólnopolski Konkurs BRD, „Warto być dobrym”, jak również organizowany jest w szkole Międzyszkolny Konkurs O Bezpieczeństwie kl. I-III. W akcjach biorą udział uczniowie klas młodszych i starszych, zaangażowani są wszyscy nauczyciele i dyrektor(I miejsce w konkursie „Bezpiecznie na Sądecczyźnie” dla dyrektorów szkół). Podstawówka włączyła się w również w akcję organizowaną przez Komendę Miejską Policji „Bezpieczna droga do szkoły”.

(JB)
Fot. archiwum SP nr 6Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe