Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
18/10/2021 - 22:35

Śpiewem chwalą Boga. Członkowie sądeckiego chóru "Echo II" świętują jubileusz

Rok 2021 jest wyjątkowy dla członków sądeckiego chóru męskiego o nazwie „Echo II”, który obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Z tej okazji 21 października w ratuszu odbędzie się wyjątkowy koncert jubileuszowy.

Chór męski „Echo II” działa w ramach Katolickiego Towarzystwa Śpiewaczego przy parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu. Aktualnie liczy dwudziestu czterech członków. Jest to jedyny nowosądecki chór męski, który powstał już w 1991 r. jako kontynuacja tradycji śpiewaczych czterogłosowego męskiego chóru „Echo”, założonego we wrześniu 1901 r.

W repertuarze chóru jest kilkaset pieśni patriotycznych, kościelnych i świeckich, zarówno kompozytorów polskich, jak i zagranicznych. Członkowie chóru „Echo II” na swoim koncie mają liczne sukcesy. Koncertowali między innymi we Włoszech, w Pradze, na Słowacji, ale także w największych polskich sanktuariach Maryjnych.

7 października w intencji członków chóru „Echo II” została odprawiona uroczysta msza w kościele pod wezwaniem świętego Kazimierza w Nowym Sączu. Z kolei 21 października o godzinie 17, w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbędzie się koncert jubileuszowy. W programie znalazł się oczywiście koncert chóru „Echo II”, który wykona utwory: „Modlitwa kapłana”, „Ave Maria”, „Wyleć orle” i „Nim świt obudzi noc”. Podczas koncertu jubileuszowego gościnnie wystąpią także Zbigniew Żdżarski i Matteo Zoli.

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel objął patronatem honorowym to wydarzenie. (r.gajewski@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!