Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
28/11/2016 - 09:50

Stary Sącz: Projekt stowarzyszenia „Gniazdo” wyróżniony

Projekt teatralny Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” ze Starego Sącza został wyróżniony w VIII edycji konkursu Samorząd Równych Szans.

„Samorząd równych szans” to ogólnopolski konkurs organizowany od 2009 roku przez Fundację „Instytut Rozwoju Regionalnego”. Jego celem jest „promocja najlepszych praktyk jednostek samorządu terytorialnego w zakresie polityki na rzecz praw osób z niepełnosprawnościami i poprawy jakości ich życia”.

W tym roku jedno z wyróżnień trafiło do gminy Stary Sącz, która współfinansowała projekt stowarzyszenia „Gniazdo” Integracyjna Grupa Teatralna 2016. Wyróżnienie podczas gali w Krakowie odebrał burmistrz Jacek Lelek.

W projekcie „Gniazda” wzięło udział około 30 osób: podopieczni Gniazda, uczennice Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego, Prywatnego Gimnazjum i uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego. W ramach projektu zostało przygotowane przedstawienie muzyczne pt. „Być kobietą”. Scenariusz i reżyseria są dziełem Jolanty Koszkul, a od strony muzycznej przedstawieniem zajmował się Marcin Błażusiak. Premiera spektaklu miała miejsce podczas obchodów Dnia Matki w starosądeckim „Sokole” a została poprzedzona pokazem przedpremierowym na „Stawach” podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka. Na przedstawienie składa się dziewięć piosenek wzbogaconych kolorowymi strojami, układami tanecznymi i dowcipnymi dialogami  Jest ono entuzjastycznie przyjmowane. Spektakl był pokazywany m.in. w Krakowie na festiwalu „Kocham Kraków z wzajemnością, na festynie w Miliku, na „święcie rodzin” w Środowiskowym Domu Samopomocy, na urodzinach Nowego Sącza i podczas Starosądeckiego Jarmarku Rzemiosła.

(KB)

Źródło: UM Stary Sącz

Fot. UM SSDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe