Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
16/08/2022 - 19:15

Strażacy z Kosarzysk organizują najlepsze festyny! Fotorelacja

„DO POŻARU WYJEŻDŻAMY W DWIE MINUTY...” - tymi słowami rozpoczął się niedzielny festyn strażacki przy remizie OSP w Kosarzyskach, w czasie którego każdy mógł dołożyć swoją cegiełkę w zbiórce na docieplenie remizy.

Zobacz też: Znów gorąco wokół obwodnicy Piwnicznej-Zdroju. Idą zażalenia do SKO

- Dla dzieci przygotowano sporo atrakcji na przykład malowanie twarzy, robienie warkoczyków, dmuchaną zjeżdżalnię, gry i zabawy z animatorem oraz zawody takie jak skakanie w worku, wyścigi z jajkiem na łyżce czy też przeciąganie liny – relacjonuje prezes OSP Ksarzyska Janusz Wojciechowski.

Nie zabrakło również rozrywki dla tych starszych. Można było przejechać się quadem i porywalizować w strażackich umiejętnościach. – Były też skromne upominki, dla wszystkich którzy dołożyli cegiełkę na wsparcie finansowe remizy – zaznacza Wojciechowski.

O oprawę muzyczno artstyczną zadbali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Kosarzyska, którzy zaprezentowali swoje zdolności taneczne i wokalne. – Mieliśmy jedyny w swoim rodzaju pokaz „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, w trakcie którego młodzi prezentowali koncert Kordiana.

Zobacz też: Sprawdź, gdzie nie będzie prądu. Harmonogram prac Taurona

A to wszystko okraszone przekąskami na słodko i tradycyjnie, czyli lodami, ciastami, bigosem, grochówką strażacka, kiełbaskami z grilla, zapiekankami przygotowanymi przez rodziców jak i ufundowanych przez sponsorów.

W kolejnej części festynu podopieczni Stowarzyszenia „Nasz Dom” zaprezentowali teatrzyk pt.: „Kaczka Dziwaczka”. A już pod wieczór dowodzenie nad imprezą przejął DJ TIGER. - Zabawa trwała do drugiej nad ranem. Cały festyn cieszył się dużym zainteresowaniem i przebiegał w miłej atmosferze. Cała straż wraz z MDP są wdzięczni za pozytywny odbiór tego wydarzenia oraz za wsparcie – podsumowuje Wojciechowski.

W zorganizowaniu festynu zaangażowało się całe MDP, strażacy, rodzice, stowarzyszenie „Nasz Dom” oraz sponsorzy: Piwniczanka, Ski Hotel, Wildfinder, Sklep Puchatek, Węglo-Pelet, Bank Spółdzielczy w Piwnicznej-Zdrój, Florencja, Rezydencja “Leśny Dwór”, Scanpol Construction oraz Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój. ([email protected] Fot.: organizatorzy)

Tak się bawią! Tak się bawią strażacy z OSP w Kosarzyskach
Zobaczcie na fotorelację z niedzielnego festynu strażackiego przy remizie OSP w Kosarzyskach, w czasie którego każdy mógł dołożyć swoją cegiełkę w zbiórce na docieplenie strażackiej siedziby.


Dziękujemy za przesłanie błędu