Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
25/04/2012 - 09:20

Studnia im. Janiny Tischnerowej w Czadzie gotowa

Studnia im. Janiny Tischnerowej w Czadzie, w której powstanie włączyła się Rodzina Szkół Tischnerowskich, jest już gotowa. Dokumentację fotograficzną z jej budowy przedstawiła podczas rekolekcji podhalańskich w Ludźmierzu Diana Bonowicz - dyrektor Fundacji „Kapucyni i Misje”.
Pomysł na wsparcie idei Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów zrodził się podczas ubiegłorocznych rekolekcji tischnerowskich w Ludźmierzu, kiedy to odbyło się spotkanie z przedstawicielami Fundacji „Kapucyni i misje”. Stowarzyszenie „Drogami Tischnera” oraz nauczyciele z Rodziny Szkół Tischnerowskich zaproponowali, aby uczcić pamięć zmarłej w 2011 roku Janiny Tischner (bratowej ks. Profesora) poprzez wybudowanie i nazwanie jej imieniem studni w jednym z państw afrykańskich – Czadzie.
W akcję szczególnie mocno zaangażowali się nauczyciele, uczniowie i rodzice ze Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. W celu zebrania funduszy zorganizowali dyskotekę charytatywną, koncert, aukcję prac plastycznych, loterię fantową i zbiórkę pieniędzy. Całkowity dochód z akcji wyniósł 2 380 zł.
I udało się. Studnia „Janina” w Czadzie została zbudowana.
Galeria foto

(KB)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)