Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 grudnia. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
14/03/2018 - 11:55

Stworzyli najlepsze gry w województwie. Czy kiedyś w nie zagramy? [Zdjęcia]

To właśnie przyszli informatycy z Limanowej okazali się najlepsi w Małopolsce! Ich gry komputerowe, stworzone podczas maratonu, pokonały 240 uczestników!

W dniach 9 -10 marca 2018 roku odbył się WSEICRAFT 3.0, czyli III Małopolski Hackathon tworzenia gier komputerowych dla szkół średnich organizowany przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Nie zabrakło tam zespołów z limanowskich szkół. 

Zobacz też: Mrok, las, góry i marsz z kompasem - co się działo na górze Łopień? [Zdjęcia]

Maraton ma charakter konkursu, w ramach którego w ciągu 24 godzin, pięcioosobowe zespoły uczniów projektują trzy gry komputerowe. Jest to jedyny maraton projektowania gier dla szkół średnich w Małopolsce. Cieszy się ogromną popularnością. To nie tylko zabawa, ale również prawdziwa szkoła programowania, kreatywności i pracy w zespole. W tegorocznej edycji wzięło udział 28 zespołów (240 uczestników) z najlepszych szkół Małopolski.

Sukcesem zakończył się udział w konkursie dla naszych przyszłych informatyków. Zespół z ZSTiO w Limanowej zdobył bowiem I miejsce! Najlepsze gry w województwie stworzyli uczniowie z klasy 4TI: Kamil Florek, Grzegorz Ociepka, Wojciech Piętoń, Piotr Sułkowski, Krzysztof Tomaszek.

Zobacz też: Co się stało ze smogiem na Limanowszczyźnie? Halny dmuchnął, aż miło!

Przyszli informatycy z Limanowszczyzny zdominowali rownież kolejne miejsca na podium: III miejsce zajął zespół z I LO im. W. Orkana w Limanowej, w składzie: Tomasz GawronTomasz BanaśMarcin FilipekIzabela Bubula i Piotr Piksa.

[email protected], Źródło/Fot. ZSTiO Limanowa

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Radni Iwona Mularczyk i Wojciech Piech o planowanych zmianach nazw nowosądeckich instytucji:


Dziękujemy za przesłanie błędu