Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
20/09/2021 - 14:30

Sukces goni sukces. Jakubkowianie i panie z koła gospodyń wiejskich zachwyceni

Łososina Dolna z powodzeniem realizuje swoje plany. W tym roku na lokalny folklor zostanie przeznaczone ponad 200 tysięcy złotych. Lwia część tej kwoty pochodzi z budżetu obywatelskiego. Nie możemy się doczekać, aż Jakubkowianie wystąpią w swoich nowych strojach i oczarują mieszkańców.

Czytaj też: Zespół regionalny Jakubkowianie ma nowe stroje

Sukces goni sukces. Całkiem niedawno podczas Łososińskiego Święta Plonów uroczyście przekazano członkom zespołu regionalnego Jakubkowianie stroje ludowe o wartości ponad stu tysięcy złotych, na które środki udało się pozyskać z programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

Dziś gmina podzieliła się z mieszkańcami kolejnym osiągnięciem. Chodzi o wyniki piątej edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Wniosek zgłoszony przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna o nazwie ”Na szlaku tradycji” został pozytywnie zaopiniowany. Dzięki temu udało się pozyskać 150 tysięcy złotych na kolejne stroje dla Jakubkowian, jak również na cele związane z działalnością Koła Gospodyń Wiejskich w Stańkowej.

- Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos. Po raz kolejny udowodniliśmy, że razem możemy wiele – czytamy podziękowania włodarzy gminy na stronie urzędu. Sądecki folklor będzie teraz jeszcze piękniej prezentował się na scenach i podczas lokalnych dożynek, dni seniora i festynów. (k.kos@sadeczanin.info, fot, UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu