Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
10/08/2020 - 15:30

Szkoła w Rytrze: nikt nie wysiedzi tyle godzin przed komputerem

W powiecie nowosądeckim i tym samym w gminie Rytro nie dzieje się najlepiej pod kątem epidemiologicznym. Rodzicie ryterskich uczniów już dopytują o to, jak będzie wyglądał kolejny rok szkolny w sytuacji, gdy statystki zachorowań na COVID-19 ciągle rosną.

Szkoła w Rytrze: nikt nie wysiedzi tyle godzin przed komputerem

W ubiegłym roku szkolnym lwia część zajęć w Rytrze odbywała się za pośrednictwem wydruków, kart do wypełniania w obiegu szkoła – uczniowie, uczniowie – szkoła. Zajęć prowadzonych on-line, z zachowaniem bezpośredniego kontaktu między uczniami a kadrą nauczycielską nie było za dużo. Teraz wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny a w powiecie nowosądeckim a tym samym Rytrze wracają kolejne obostrzenia epidemiologiczne. Jest realne ryzyko, że zajęcia w szkole dalej będą musiały się odbywać inaczej niż w tradycyjny sposób. Czy gmina Rytro jest na to gotowa? Wójt Jan Kotarba przekonuje, że tak. – Ale prawa jest taka, że nikt, żaden uczeń nie wysiedzi przed komputerem sześciu czy siedmiu godzin, czyli tyle czasu ile musiałby normalnie spędzić w szkole – podkreśla.

Zobacz też: Dochody wójta Rytra Jana Kotarby? Skromniejsze niż u innych samorządowców

Co to oznacza a praktyce? Przy najczarniejszym scenariuszu, czyli takim, w którym nauka od pierwszego września będzie odbywała się zdalnie, nauczyciele będą musieli sami zdecydować, wybrać te przedmioty, te zajęcia, które będą przeprowadzać z użyciem komunikatorów czyli w ramach wideokonferencji. Część zajęć, zadań uczniowie znów będą musieli rozwiązywać sami. W przypadku najmłodszych dzieci – znów pod okiem, pod opieką rodziców. – Musimy też pamiętać, że taki tryb nauczania jest również dużym obciążeniem dla nauczycieli, którzy najpierw muszą wszystkim zadania rozesłać a potem od wszystkich je odebrać je i sprawdzić, bo nie ma innej możliwości ich sprawdzenia – zaznacza wójt Rytra.

ES [email protected] Fot.: Facebook – profil SP im. Stefana Pawlika w RytrzeDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe