Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
06/06/2023 - 22:00

Tancerki Krynickiego Studia Baletowego zakończyły sezon. Dostały 50 tysięcy na następny spektakl

Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka (3 czerwca) podsumowało sezon artystyczny koncertem, w którym oprócz tancerek, na scenie Pijalni Głównej wystąpili: Monika Biederman - Pers (sopran) i Piotr Karzełek (tenor). Zespół z rąk wicemarszałka Sejmu RP Ryszarda Terleckiego, otrzymał 50 tys. zł na wystawienie spektaklu.

Każdego roku, na zakończeniu sezonu artystycznego obejrzeć można występ podsumowujący pracę tancerek w Studiu Baletowym im. Władysława Szlęka.  W tym roku uroczysta gala odbyła się (3 czerwca) w Pijani Głównej w Krynicy .

- Gratuluję wytrwałości i uporu, tej miłości do dzieci, ale i do sztuki, że poświęcacie państwo swój czas na to, aby dzieci mogły się rozwijać i kształcić, w tak pięknej sztuce. – wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki, który był gościem honorowym koncertu.

- Słyszę, że w zespole jest 60 młodych osób, które w nim biorą udział, ale  będziemy się starać, aby było ich więcej. Wicemarszałek Ryszard Terlecki przekazał zespołowi 50 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na przygotowanie spektaklu baletowego. 

Gościem specjalnym był również wicewojewoda Małopolski, Mateusz Małodziński, któremu taniec nie jest obcy, gdyż wiele lat tańczył w zespole. - Podstawą wszystkich tańców jest balet, czy to towarzyski czy tańce ludowe – mówił wicewojewoda Mateusz Małodziński. - Przyglądałem się rozgrzewce tancerek i jestem pod wrażeniem ich profesjonalizmu.

Studio Baletowe jest amatorskim dziecięcym zespołem, które powstało kilka lat temu z pasji dzieci, zaangażowania rodziców oraz determinacji instruktorki tańca i choreograf Małgorzaty Malczak. Nawiązuje do tradycji baletowych, zapoczątkowanych w Krynicy - Zdroju  przez Władysława Szlęka, baletmistrza i solisty Opery Krakowskiej.

Repertuar grupy jest bardzo barwny, zarówno pod względem muzyki czy choreografii, jak i kostiumów. Składa się z fragmentów baletowych dzieł wybitnych twórców, ale też operetkowych. Opiekę nad zespołem sprawuje Fundacja Instytut Państwa i Prawa, którego prezesem jest Wojciech Król. 

Podczas koncertu galowego, baletnice zaprezentowały nowe tańce, podziwiać można było też ich nowe kostiumy. Na scenie zadebiutowały najmłodsze tancerki. W programie znalazły się min: "Walc kwiatów" z baletu "Dziadek do orzechów" (muz. P. Czajkowski), "Polka z parasolkami" (muz. J. Strauss), "Tristesse" (muz. F. Chopin), "Taniec hiszpański " (muz. P. Marquina).  

Oprócz tancerek, na estradzie wystąpili śpiewacy: Monika Biederman - Pers (sopran) i Piotr Karzełek (tenor) z DUO Performance, którzy wykonali m.in.: utwory z musicalu "My Fair Lady" (muz. F. Loewe) i "Skrzypek na dachu" (muz. J. Bock). 

Na zakończenie koncertu najmłodsze adeptki baletu otrzymały dyplomy, zaś najstarsze podziękowania za  pracę w zespole. Koncert powadził Andrzej Kotlarz. Organizator koncertu: Instytut Państwa i Prawa. Patronat honorowy: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Sądeczanin.info. (MK) fot. (MK). 

Tancerki Krynickiego Studia Baletowego zakończyły sezon artystyczny
Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka (3 czerwca) podsumowało sezon artystyczny koncertem, w którym oprócz tancerek, na scenie Pijalni Głównej wystąpili: Monika Biederman - Pers (sopran) i Piotr Karzełek (tenor).


Dziękujemy za przesłanie błędu