Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
11/09/2017 - 12:35

Tłumy na koncercie Brathanków podczas festiwalu koronki w Bobowej

Koncertem Brathanków zakończył się XVIII Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej w Bobowej. Z roku na rok festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem ludzi z całej Polski, a nawet zza granicy.

Zakończył się trzydniowy XVIII Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej. Do Bobowej ze swoimi koronkowymi dziełami zjechały koronczarki z Belgii, Holandii, Francji, Czech, Słowacji i dalekich Indii oraz oczywiście z Polski i Bobowej.

W piątek (8 września) w uroczystej inauguracji festiwalu wzięli udział senator RP Stanisław Kogut, starosta powiatu gorlickiego Karol Górski, członek zarządu powiatu Adam Urbanek, a także radni oraz burmistrz Wacław Ligęza - gospodarz festiwalu. Wśród obecnych gości nie mogło także zabraknąć najstarszej bobowskiej koronczarki Józefy Myśliwiec, która zdmuchnęła świeczki z urodzinowego tortu 18-letniego festiwalu.- Koronka klockowa z Bobowej i ten festiwal przysparzają nam wielu przyjaciół na całym świecie i rozsławiają Bobową i nasz powiat – mówił Karol Górski, starosta powiatu gorlickiego.

Następnie odbył się pokaz mody. Kreacje wykonane z koronki klockowej zostały zaprojektowane przez koronczarki z Czech i Indii. Ich dzieła zaprezentowały na wybiegu uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej.

Podczas festiwalu uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej wykonali kilka utworów, które w swoich słowach podkreślały piękno powiatu gorlickiego.

Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej jest organizowany w Bobowej już od 2000 roku. W tym roku impreza przeżywała swoje osiemnaste urodziny. Wszyscy przybyli goście przez trzy dni mogli podziwiać wystawy przygotowane w hali sportowej przy ul. Bohaterów Bobowej 6, ale także w sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej oraz dworze obronnym w Wilczyskach – Jeżowie.

Finałem festiwalu był koncert zespołu Brathanki, który wystąpił przed licznie zgromadzoną publicznością w niedzielę punktualnie o godz. 20. Artyści rozbawili wszystkich swoimi znanymi i lubianymi piosenkami.

RG [email protected] Fot. RG / Starostwo Powiatowe w Gorlicach

XVIII Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej w Bobowej. Tłumy na koncercie Brathanków
Koncertem Brathanków zakończył się XVIII Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej w Bobowej. Z roku na rok festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem ludzi z całej Polski, a nawet zza granicy.


Dziękujemy za przesłanie błędu