Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
06/04/2021 - 12:50

Top 10 księgarni Alfabet

Najchętniej kupowane książki w księgarni Alfabet w marcu

1. Życie. Instrukcja obsługi, ks. Piotr Pawlukiewicz

Jedyna instrukcja obsługi, którą naprawdę musisz przeczytać! Ksiądz Piotr Pawlukiewicz jak nikt inny potrafił poruszyć słowem. W swoich kazaniach i wystąpieniach dotykał najodleglejszych zakamarków naszych serc. Teraz, w nigdy nie publikowanych, bardzo osobistych tekstach, z lekkim przymrużeniem oka  bierze na warsztat najważniejsze dla nas tematy.

2. "Historya Nowego Sącza" I-III - Reprint, Ks. Jan Syganski 

To kopalnia wiedzy o naszym mieście. Autor zawarł w niej ogromny zasób informacji jakie pozyskał w czasie studiów nas sądeckimi archiwaliami. Jest to bardzo ciekawa pozycja dla każdego miłośnika historii.

3. Afekt,  Remigiusz Mróz

W nowej kancelarii prawnej Joannie Chyłce zostaje przydzielona sprawa będąca jej zawodowym koszmarem:ma bronić pedofila. Sytuację komplikuje fakt, że oskarżonym jest brat jednego z najważniejszych polityków w Polsce - kandydata na prezydenta, który przed wyborami  przoduje w sondażach.

4. Później, Stephen King

Tylko umarli nie mają sekretów. Jamie od najmłodszych lat widuje zmarłych. I nie przypomina to tego, co znamy ze słynnego filmu z Bruce'em Willisem. Jamie może zobaczyć to, czego nikt inny nie widzi, i poznać sekrety, których nikt inny nie zna. Ale cena, jaką musi płacić za swoje nadnaturalne zdolności, jest bardzo wysoka.

5. Tajemnice Sadeckiej Bezpieki t. 1, Sylwester Adamczyk, Henryk Szewczyk

To pierwsza tego typu publikacja na sądeckim rynku księgarskim podejmująca trudny temat współpracy Sądeczan z tajnymi służbami PRL. Większość opisanych w książce przypadków dotyczy lat 80- tych XX wieku i czasów przełomu ustrojowego jaki dokonał się Polsce w latach 1989 – 90.

6. Kobieta w białym kimonie, Ana Johns

Historia żyjących po dwóch stronach Pacyfiku dwóch kobiet i jednej łączącej je tajemnicy. Japonia, 1957 rok. Zaaranżowane małżeństwo siedemnastoletniej Naoko Nakamury zapewniłoby jej odpowiedni status rodzinny w tradycyjnej społeczności japońskiej. Stany Zjednoczone, czasy współczesne. Dziennikarka Tori Kova natrafia na list, który kwestionuje wszystko, co dotąd wiedziała o swojej najbliższej rodzinie. Kobieta w białym kimonie to poruszający portret dwóch kobiet: jednej rozdartej między tradycją a sercem i drugiej poszukującej odpowiedzi na pytanie, czym naprawdę są dom i rodzina.

7. Dziecko września, Marek Harny

Adam został poczęty 1 września 1939 roku, kiedy jego ojciec Andrzej Borowy był już w drodze na front, a następnego dnia poległ pod Pszczyną w masakrze polskich batalionów, rozjechanych przez  niemieckie czołgi. Od tej pory Teresa Borowa prowadziła prywatną wojnę z Hitlerem, Stalinem i całym światem, nie wyłączając własnej rodziny, walcząc najpierw o urodzenie, a potem ocalenie syna. Toczyła ją w rodzinnym Tarnowie, gdzie został aresztowany i wywieziony do Oświęcimia jej ojciec, w  okupowanym Krakowie, gdzie trafiła do obozu w Płaszowie.

8. Harcerki z Ravensbruck, Anna Maria Kwiatkowska-Bieda

To był fenomen na skalę światową. Drużyna powstała w 1941 r. Tworzyły ją więźniarki Ravensbruck, w większości przedwojenne funkcjonującej w czasie II  wojny światowej drużyny harcerskiej  w obozie koncentracyjnym. Drużynę tworzyło 7 zastępów, działały w nich aż do wyzwolenia w sumie 102 osoby.

 9. Apteka natury ma leki na wirusy, Zbigniew T. Nowak

Poradnik ten zawiera najnowsze informacje dotyczące przeciwwirusowego działania m.in. tarczycy bajkalskiej, żeń-szenia, imbiru, kurkumy, oliwki europejskiej, rdestowca ostrokończystego (japońskiego). Czytelnik znajdzie w nim także receptury na proste specyfiki naturalne przydatne w zwalczaniu wirusów oraz dowie się jak wspierać układ odpornościowy, aby ten jeszcze skuteczniej bronił nas przed atakiem tych patogenów. A wszystko podparte najnowszymi osiągnięciami medycyny!

10. Dziennik cwaniaczka. Zupełne dno, Jeff Kinney

Wakacje w starym wozie kempingowym wujka Gary'ego? Brzmi jak przygoda! Rodzina Grega zamierza spędzić to lato w prawdziwej, najprawdziwszej głuszy. Tylko że w głuszy na ogół grasują jej niezbyt gościnni mieszkańcy namolne niedźwiedzie, żarłoczne kleszcze i najgorsze z nich wszystkich skunksy. Czy urlop na łonie natury, który był szczytem marzeń Heffleyów, okaże się zupełnym dnem?

Powyższe opisy pochodzą od wydawców. Zestawienie przygotowane przez Księgarnię Alfabet w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020

„Mecenas Czytelnictwa”