Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
30/03/2018 - 12:05

Triduum z hasztagami? Tweetnij #wielkanoc i daj świadectwo wiary!

Świadectwo wiary możesz dać również poprzez social media. Dla osób lubiących świat facebookowych hasztagów to świetna okazja! Zobacz, pod jakimi hasztagami znajdziesz relację z wydarzeń wielkanocnych w naszej diecezji.

Masz konto na Twitterze albo Facebooku? Świetnie! Tylko krok dzieli Cię od świadectwa wiary w nowoczesnym świecie. Diecezja Tarnowska informuje, że w nadchodzących dniach wpisy np. na Twitterze i Facebooku można zamieszczać z hasztagami: #Triduum i #Wielkanoc.

Zobacz też: Apostołowie już zjedli wieczerzę, a Judasz w środę odebrał pieniądze. A ty kiedy będziesz gotowy na święta?

- Czas Triduum Paschalnego i Wielkanocy to dobra okazja, by dzielić się przeżywaniem tych ważnych dla chrześcijan dni, za pomocą relacji z liturgii w mediach społecznościowych, a tym samym dawać świadectwo wiary. Publikując wpisy, zdjęcia i materiały wideo np. ze szczególnych w roku liturgii odbywających się w czasie Triduum Paschalnego i Wielkanocy, możemy dzielić się z innymi przeżywaniem naszej wiary w zmartwychwstanie Jezusa, czyli najważniejszym przesłaniem chrześcijaństwa, z którego wypływa nasz optymizm, radość i nadzieja - informuje ks. Paweł Rytel-Andrianik Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, podkreślając, że poprzez publikacje w mediach społecznościowych tworzymy również pewien rodzaj wspólnoty internautów i umożliwiamy w jakiś sposób uczestnictwo w wydarzeniach Triduum Paschalnego tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą być w kościołach osobiście.

Zobacz też: Justyna Kowalczyk ogłosiła koniec kariery, ale ten duet zaskoczył wszystkich. Co teraz?

Wielkanocne hasztagi to również szansa na budowanie pozytywnego przekazu, jaki może płynąć z mediów społecznościowych, będących już niemalże częścią naszego życia. 

e.czech@sadeczanin.info, fot. ECDziękujemy za przesłanie błędu