Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
18/10/2019 - 10:25

Trwają Targi Książki we Frankfurcie

Frankfurter Buchmesse, najważniejsze branżowe wydarzenie w świecie wydawniczym. Co roku bierze w nim udział około 300 tysięcy odwiedzających.


Polskie stoisko, organizowane przez Instytut Książki, cieszy się dużą popularnością – odwiedzających przyciąga nazwisko nowej laureatki nagrody Nobla, odświeżony wygląd oraz atrakcyjna oferta rodzimych wystawców i potencjał naszego rynku książki.

W środę 16 października krótkiego wywiadu na słynnej Niebieskiej Sofie (rozmowy na niej transmitowane są przez stację telewizyjną ZDF) udzieliła Olga Tokarczuk. ​(...)
Komentując kwestię „boleśnie” podzielonego obecnie społeczeństwa w Polsce, zauważyła, iż jesteśmy w trakcie przemian cywilizacyjnych i gospodarczych, trwa też wykształcanie się nowej wspólnoty. Podkreśliła jednak, że ostatecznie – czego dowodzi i w czym pomaga literatura – różnice tego rodzaju są powierzchowne. Tak naprawdę, na głębokim poziomie, wszyscy jesteśmy do siebie podobni, dzieląc podstawowe potrzeby i pragnienia. „Wierzę, że więcej w nas podobieństw niż różnic” – podsumowała.

Tekst i zdjęcia: Instytut KsiążkiDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)