Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
05/01/2020 - 11:10

Trzech Króli w Starym Sączu i w Piwnicznej-Zdroju. Program uroczystości

Już jutro, czyli 6 stycznia obchodzić będziemy święto Trzech Króli. Tradycyjnie w Starym Sączu i Piwnicznej-Zdroju mieszkańcy będą świętować razem. Jak wygląda tegoroczny program uroczystości?

W Starym Sączu do udziału w Orszaku Trzech Króli zaprasza Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.30 mszą świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Wymarsz orszaku zaplanowano na godzinę 12.45.
Trasa: Os. Słoneczne, ul. Braterstwa Ludów, Powstańców Chochołowskich, Stefana Batorego, Rynek, ul. Jana Pawła II, ul. Daszyńskiego. Plac św. Kingi, klasztorny dziedziniec.
W czasie przemarszu wolontariusze będą rozdawać korony, spiewniki z kolędami i flagi Starego Sącza. Po drodze przygotowano mini teatralne inscenizacje:
odsłona I: Dwór Heroda – przy kinie Sokół
odsłona II: Walka dobra ze złem – płyta starosądeckiego rynku
odsłona III: Pokłon pasterzy – dziedziniec klasztorny
odsłona IV: Pokłon Trzech Króli – dziedziniec klasztorny.
O godz. 13.45 rozpocznie się wspólne kolędowanie przy choince na dziedzińcu klasztornym.
W trakcie uroczystości wolontariusze prowadzić będą też kwestę pod hasłem "Podaruj dzieciom wakacje".
Tradycyjnie na uczestników orszaku czeka moc dodatkowych atrakcji min. poczęstunek i to, co najbardziej uwielbiają dzieci, czyli żywe zwierzęta w szopce i wielkie ognisko na rynku.

Zobacz też: Na sądeckim rynku szykuje się atrakcja w święto Trzech Króli

W Piwnicznej-Zdroju uroczystości rozpoczną się o godzinie 15. przemarszem Orszaku Trzech Króli z placu św. Jana Pawła II ulicą Jana Marciszewskiego do kościoła parafialnego. O 15.30 uczestników czeka wielkie polsko-słowackie kolędowanie, podczas którego wystąpią zespoły: Dolina Popradu, Małe Piwnicoki i Chór z Chmelnicy. O 17. odprawiona z kolei zostanie msza święta. Organizatorzy zapraszają, by każdy kto ma taką możliwość ubrał się w strój regionalny, jasełkowy albo historyczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne UMiG w Piwnicznej-ZdrojuDziękujemy za przesłanie błędu