Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
27/01/2014 - 18:48

Trzymajcie tak dalej! Strażacy OSP Mogilno wyróżnieni

Zima nie przeszkodziła druhom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilnie. Tradycyjnie, w galowych mundurach wzięli udział w corocznym walnym zebraniu sprawozdawczym. Zostali docenieni przez zastępcę Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej brygadiera Pawła Motykę, a mnóstwo pochwał za swoją działalność otrzymali również od wójta gminy Korzenna Leszka Skowrona.
W sobotni wieczór (25 stycznia) druhowie OSP Mogilno, sympatycy jednostki oraz przedstawiciele władz spotkali się w Zespole Szkół w Mogilnie, by podsumować ubiegły rok. Prawdopodobnie z gościnności dyrektor Małgorzaty Skoczeń, strażacy skorzystali po raz ostatni, bowiem w czerwcu ma nastąpić otwarcie nowej remizy OSP. W styczniu ubiegłego roku podczas walnego zebrania dyskutowano na temat rozpoczęcia budowy i przyglądano się projektom. Dziś można już obserwować postępujące prace budowlane – wielofunkcyjny obiekt powstaje na działce sąsiadującej z parafialnym kościołem. – To co wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron obiecywał, stało się faktem – podkreślali strażacy nie ukrywając radości z nowej remizy.
Na spotkaniu obecny był brygadier Paweł Motyka - zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej. – Słyszałem o was dobre rzeczy i dziś przekonałem się, że mi nie kłamano – mówił do druhów. – Wasza działalność jest potwierdzeniem tego, że ochotnicze jednostki są w miejscowościach potrzebne. Cieszymy się jako Straż Państwowa, że mamy
w was takie wsparcie. Jestem pod wrażeniem waszej działalności, trzymajcie tak dalej! – wyraził swoje uznanie brygadier Paweł Motyka. Zastępca komendanta miejskiego PSP zwrócił także uwagę na to, jak bardzo ważne jest, by strażak miał odpowiednie ubranie
i hełm. Podał przykłady, kiedy to wyposażenie uratowało druhom zdrowie i życie. – Nie można dopuścić, by strażakowi, który pracuje za darmo coś się stało! – mówił. Pochwalił przy tym, że OSP Mogilno stale inwestuje w dobry sprzęt ochronny.
Dokonując sprawozdania z działalności OSP Mogilno za ubiegły rok, prezes jednostki Szczepan Sikoń, podkreślał m.in. sukcesy druhów w licznych konkursach i zawodach sportowo – pożarniczych oraz udział strażaków w różnego rodzaju szkoleniach. Dziękował kolegom z jednostki za zaangażowanie w prowadzonych działaniach ratowniczych. Zaznaczył interwencję strażaków przy usuwaniu skutków wichury. – Dziękuję za waszą pomoc tym bardziej, że było to w czasie Wigilii i Bożego Narodzenia – mówił druh Szczepan Sikoń. Obecny na spotkaniu wójt Gminy Korzenna dodał: - Taka natura strażaka, żeby nieść tą pomoc. Wy przerwaliście świętowanie, odeszliście od stołu, by pomóc mieszkańcom! Dziękuję Wam za to działanie oraz za całoroczną pracę zarówno jako wasz kolega druh, ale i jako wójt. Jest dla mnie zaszczytem współpracować z tak odpowiedzialnymi ludźmi – mówił Leszek Skowron. – Mamy nad czym wspólnie pracować ale myślę, że tej pracy się nie boimy! – mobilizował wójt Gminy Korzenna. Zaproponował przy tym, aby w planie działalności na rok 2014 ujęto utworzenie Kobiecej Drużyny Pożarniczej oraz organizację sportowej spartakiady i spotkań integracyjnych dla strażaków OSP oraz ich rodzin. – A nad waszymi planami niech czuwa czujne oko księdza proboszcza – podsumował wójt Leszek Skowron, dziękując uprzednio za wsparcie i owocną współpracę z ks. Emilem Myszkowskim.
Oficjalną część spotkania zakończono chwilą ciszy – zebrani uczcili w ten sposób zmarłego
w maju ubiegłego roku, kolegę z jednostki OSP Mogilno druha Tomasza Barana.

Jadwiga JelińskaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe