Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
19/10/2019 - 14:10

Uczennice sądeckiej "Dwójki" w gronie tych, którzy najlepiej zdali maturę

Katarzyna Homoncik i Katarzyna Nowak, tegoroczne absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, znalazły się w gronie tegorocznych 67 finalistów konkursu "Matura na 100 procent". Konkurs pokazał tych (spośród 247 tys. maturzystów) najlepiej zdali egzamin dojrzałości.

"Matura na 100 procent" to ogólnopolski konkurs, który od sześciu lat organizuje Fundacja "Zawsze warto" wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną. Wśród 67 finalistów znalazły się absolwentki sądeckiej "Dwójki" Katarzyna Homoncik i Katarzyna Nowak. Jedyną przedstawicielką Nowego Sącza wśród laureatów konkursu była Magdalena Kościółek.

Zobacz też: Magdalena Kościółek, absolwentka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Bolesława  Chrobrego w gronie 25 najlepszych maturzystów Polski

- II LO stworzyło klimat, w którym można czuć się bezpiecznie i korzystać ze wszelkich udogodnień dydaktycznych. Cieszą mnie bardzo wysokie wyniki osiągane przez młodzież na egzaminie maturalnym. Po raz kolejny w naszej szkole wszyscy zdali egzamin maturalny. a co roku mamy średnio 360 maturzystów – mówi Dorota Smaga, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.  

- Cieszą mnie wyniki naszych uczniów w różnych olimpiadach i konkursach oraz zaangażowanie w różne formy zajęć pozalekcyjnych. Dzięki tym wszystkim czynnikom w naszej szkole wytworzyła się bardzo przyjazna atmosfera. Jestem bardzo dumna z wszystkich uczniów, a szczególnie z naszych finalistek – dodaje dyrektor Smaga.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected], Fot. R. GajewskiDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)