Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
22/10/2016 - 07:05

Uczniowie wędrowali po górskich szlakach

Uczniowie Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu po raz kolejny wzięli udział w Rajdzie Górskim o Puchar Dyrektora Szkoły.

Głównym celem Rajdu było  podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat historii, topografii i przyrody regionu oraz popularyzacja pieszej turystyki górskiej wśród młodzieży szkolnej.  Najważniejszym jednak  aspektem  wspólnej wędrówki była oczywiście  integracja społeczności szkolnej oraz dobra zabawa. Na trasę Rajdu uczniowie udali się pod opieką przewodników beskidzkich: dyrektor Doroty Kuszenin i Macieja Tomaszka (nauczyciel geografii). Pierwsza trasa Rajdu wiodła wzdłuż doliny Szczawnika do schroniska Bacówka nad Wierchomlą. Trasą liczącą 10 km wędrowali dzielnie uczniowie klas I-III i IV Szkoły Podstawowej w Tyliczu oraz uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Mochnaczce Niżnej. Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej klas IV-VI w Tyliczu i Mochnaczce Niżnej oraz Gimnazjum w Tyliczu udali się trasą wiodącą z Doliny Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.), dalej w kierunku Runku, gdzie niebieskim szlakiem dotarli do schroniska Bacówka nad Wierchomlą. Trasa ta liczyła ponad 16 km. W tegorocznym Rajdzie wzięła udział rekordowa ilość uczestników 247 uczniów! Uczniowie wędrowali pod baczną opieką nauczycieli w zespołach klasowych. W trakcie Rajdu uczniowie zbierali materiały napotkane na trasie do wykonania prac plastycznych „Dary lasu”.  
Na mecie Rajdu pod schroniskiem Bacówka nad Wierchomlą, odbyły się liczne konkursy np.: konkurs piosenki górskiej, poznajemy faunę i florę Beskidu Sądeckiego oraz prezentacje wykonanych przez uczniów prac. Klasy zostały nagrodzone pucharami i dyplomami, a każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek. Przy ognisku, pieczonych kiełbaskach i ciepłej herbatce uczniowie wraz z opiekunami, planowali trasy przyszłych rajdów. Cała społeczność szkolna   uczestniczyła w pokazie ratownictwa przygotowanego przez pracowników GOPR Grupy Krynickiej, którzy również zabezpieczali trasę Rajdu. Do zobaczenia na kolejnych trasach rajdów!

Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu

Rajd Górski o Puchar Dyrektora Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu


Dziękujemy za przesłanie błędu