Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
27/02/2015 - 09:07

Uczniowie z „Gastronoma” gotują regionalne potrawy

W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” w Technikum gastronomicznym przy Zespole Szkół nr 1 w Nowym Sączu odbył się kurs „Potrawy regionalne”.
Podczas zajęć kursowych uczniowie zapoznali się z tradycjami żywieniowymi rejonu Sądecczyzny, sposobem przygotowania różnych potraw zarówno tych codziennych jak i świątecznych.
Pod kierunkiem prowadzących kurs: Marii Cięciwy i Bożeny Ziomek sporządzali między innymi: kaszę z mąki razowej, kaszę z ziemniaków, placki na sodzie ,parowce, potrawy z fasoli i kapusty, święconkę wielkanocną, buchtę drożdżową i królika w śmietanie.
Opanowali również sposób przygotowywania zakwasów na żur i barszcz, umiejętność wypieku chleba na drożdżach i na zakwasie oraz sposób sporządzenia domowego smalcu w różnych wersjach.
W kursie uczestniczyli : Karolina Bawełkiewicz i Justyna Jasińska z klasy 2k, Roksana Bodziony, Dominika Cichy i Monika Klimczak z klasy 4j, Natalia Stochmal z klasy 3i, Karolina Rusnak i Anna Liber z klasy 2g, Magdalena Popiela z klasy 1g oraz Kacper Śmigowski z klasy 2 i.

(oprac. JB)
Fot. archiwum ZS nr 1


Dziękujemy za przesłanie błędu