Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
02/01/2014 - 08:03

Ujanowice najpobożniejsze. Wysokie wskaźniki religijności

W diecezji tarnowskiej 69,4 proc. wiernych chodzi na niedzielną Mszę św., a 23,9 proc. przyjmuje Komunię świętą – wynika z najnowszych statystyk. Wskaźniki praktyk religijnych opracowano na podstawie liczenia wiernych w kościołach, które miało miejsce 20 października ub. r.
– Liczba wiernych uczęszczających na niedzielną Mszę św. oraz przyjmujących Komunię św. utrzymuje się od kilku już lat na stałym poziomie – komentuje ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
Najwięcej osób uczestniczy w niedzielnej Mszy św. nadal w dekanacie ujanowickim – ponad 91proc. Jest to już od wielu lat najlepszy wynik w diecezji tarnowskiej. Najniższa frekwencja była w dekanacie Mielec-Południe i wyniosła 54,3 proc. Jak widać z zestawień najmniejsza frekwencja wiernych w diecezji przypada na większe ośrodki miejskie takie jak: Mielec ok. 57 proc., Bochnia i Tarnów ok. 62 proc., Nowy Sącz ok. 68 proc. Najwyższa frekwencja utrzymuje się w południowych regionach naszej diecezji: Ujanowice – 91 proc., Ropa – proc., Grybów i Stary Sącz – proc.
Drugim wskaźnikiem religijności monitorowanym co roku przez Kościół jest ilość przyjmowanych podczas Mszy św. Komunii. W 2013 r. w wymiarze ogólnodiecezjalnym 23,9 proc. wiernych przystąpiło do Komunii św.
(s), źródło: IDK
Fot. laskowa.pl
Na zdjęciu: kościół w UjanowicachDziękujemy za przesłanie błędu