Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
07/09/2021 - 14:50

Uśmiech i świetna zabawa. Takie były dożynki gminy Grybów w Cieniawie [ZDJĘCIA]

W polskiej tradycji dożynki są czasem radości. W czasie ich trwania dziękujemy Panu Bogu za plony, a ludziom za trud i ciężką pracę. W gminie Grybów organizatorem było w tym roku sołectwo Cieniawa.

Tegoroczne dożynki gminy Grybów rozpoczęły się od przejazdu barwnego korowodu przez wieś do kościoła parafialnego. To właśnie na uroczystej mszy św., koncelebrowanej przez ks. dziekana dekanatu grybowskiego Bolesława Bukowca, wierni dziękowali modlitwą za tegoroczne plony

Następnie wszyscy udali się na stadion w Cieniawie, gdzie po przywitaniu gości dożynki otworzył Dariusz Jasiński - Sołtys wsi Cieniawa . Nie mogło oczywiście zabraknąć gości. Pojawili się m.in. posłowie Barbara Bartuś, Arkadiusz Mularczyk, Wiesław Janczyk i Patryk Wicher. Oprócz nich obecny był także wicestarosta powiatu nowosądeckiego Antoni Koszyk, radni powiatu nowosądeckiego, Jacek Migacz (wójt gminy Grybów ), Jacek Ziębiec (przewodniczący rady Gminy Grybów) i radni gminy.

Nie zabrakło oczywiście ks. Wacława Barnasia- proboszcza parafii Cieniawa, Andrzeja Kruczka prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieniawie wraz z druhami czy Koła Gospodyń Wiejskich.

Zespół z przysiółka Pańskie Pola i Dwór, pod kierownictwem Ireny Miczołek (prezes SKT Sądeczanin oddział Grybów), powitał gości ludowymi przyśpiewkami. Wystąpił również Zespół Regionalny "Kowalnia" ze Stróż 

Pomiędzy występami i atrakcjami miało miejsce rozdanie nagród dla zwycięzców konkursów. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek. O bezpieczeństwo dbali natomiast miejscowi strażacy.

Finałem był występ Lachersów. Tomasz Jarosz, wraz z zespołem, porwał tłum lachowskimi przebojami. Dożynki zakończyła zabawa z zespołem Zespół Muzyczny Bajlando Band.

Wydarzenie miało również dodatkowy wymiar. W czasie jego trwania przeprowadzono zbiórkę środków na leczenie i dalszą rehabilitację osób, które zmagają się z chorobą nowotworową w Cieniawie.

- Tegoroczne dożynki to największe przedsięwzięcie w naszej wsi od wielu lat. Nie mogłoby się odbyć bez tytanicznej pracy mieszkańców. Należą się im za to ogromne podziękowania. Wyrazy uznanie dla wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie – komentują organizatorzy. (m.pogwizd[email protected], fot.: Piotr Gaborek, Łukasz Poręba)

Dożynki w gminie Grybów
Cieniawa była organizatorem tegorocznych dożynek gminy Grybów.


Dziękujemy za przesłanie błędu