Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
04/04/2023 - 13:50

Uszanowali dobre imię Ojca świętego w Starym Sączu [WIDEO]

W niedzielę w całej Polsce odbywały się marsze poparcia dla obrony dobrego imienia Św. Jana Pawła II. W Starym Sączu odbyły się dwie tego typu manifestacje.

Inicjatorem jednego z marszy było Stowarzyszenie Banderii Konnej ISKRA Dolina Dunajca, a współorganizatorem LGD Stowarzyszenie Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej.

Uroczysta procesja wyruszyła 2 kwietnia o godz. 13.45 z placu na Targowicy w Starym Sączu (ul. Wielki Wygon).

W wydarzeniu poza rzeszą zgromadzonych ludzi wzięło udział także kilkadziesiąt koni, a także kilkanaście bryczek. Jedna z nich była swoistym megafonem na kołach, przez który mogliśmy usłyszeć znane pieśni papieskie.

Pochód przemierzył ulice centrum Starego Sącza i skierował się w stronę Ołtarza Papieskiego, gdzie następnie odbyła się modlitwa w intencji Św. Ojca Jana Pawła II.

W wydarzeniu zaprezentowany został także wizerunek przedstawiający Błogosławieństwo króla Jana III Sobieskiego przed jego wyprawą na odsiecz wiedeńską udzielone przez świętego dziś Ojca Stanisława Papczyńskiego.

Modlitwę poprowadził Kapelan Banderii Konnej ks. Piotr Waśko. W przygotowaniu wydarzenia zaangażowały się także koła gospodyń wiejskich oraz działacze z Jazowska i Nowego Targu.

- W trakcie marszu zamanifestować mogliśmy swe przywiązanie do Sądecczyzny, która zawsze popierała Ojca Świętego. - wyznaje Marek Uszko, prezes LGD Stowarzyszenie Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej.

Przemarsz zakończył się Modlitwą Różańcową przy Ołtarzu Papieskim. (P.B.)

Marsz Papieski, Stary Sącz, 2.04.2023
Marsz poparcia dla obrony dobrego imienia Św. Jana Pawła II w Starym Sączu zorganizowany przez Banderię Konną ISKRA Dolina Dunajca oraz LGD Stowarzyszenia Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej


Dziękujemy za przesłanie błędu