Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
28/11/2016 - 10:30

W "Bethanii" o 140. latach kolei w Nowym Sączu

W listopadowym numerze "Bethanii" wspólnego miesięcznika dwóch parafii jezuickich w Nowym Sączu: parafii kolejowej (Najśw. Serca Pana Jezusa) i parafii Ducha Świętego nie mogło zabraknąć artykułu o hucznych obchodach jubileuszu 140-lecia kolei w Nowym Sączu.

O tym co miasto zawdzięcza kolejarzom pisze obszernie Leszek Zakrzewski. Ponadto prezes nowosądeckiego oddziału PTH w ramach cyklu o ulicach parafii i ich patronach opisuje ulicę Orawską. Zakrzewski  zrelacjonował także spotkanie w domu parafialnym parafii kolejowej z Januszem Niemcem, synem Antoniego Żubryda "Zucha", legendarnego żołnierza wyklętego na Podkarpacia, to z kolei w ramach cyklu historycznego "Bóg, Honor, Ojczyzna".

W najnowszej "Bethanii" znajdujemy treść jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, a wstępniak odpowiada na pytanie: Dlaczego przyjmujemy Jezusa za Króla i Pana?

Ponadto polecamy artykuł Agaty Sekuły o "nastoletniej błogosławionej" czyli Karolinie Kózkównej, której życie było tak niepozorne, że sprawia trudności biografom. "Warto  podjąć medytację nad tajemnicą świętości, która rodzi się zwyczajnie - w biedzie, pomiędzy ludźmi prostymi, bez perspektyw" - pisze autorka. Ciekawe są również refleksje Natalii Dybiec z rekolekcji prowadzonych przez Szymona Hołownię.

W części miesięcznika, redagowanej przez parafięi Ducha Świętego (jezuici z Rynku) warto przeczytać artykuł Michała Nowakowskiego o kościołach pod wezwaniem Wszystkich Świętych w diecezji tarnowskiej. Można się też zapoznać się z terminarzem wykładów  Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku w semestrze zimowym 2016/2017 i wybrać coś dla siebie.
(s)  Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe