Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
02/11/2021 - 15:00

W podziękowaniu za wolność, na grobach sądeckich bohaterów zapłonęły znicze

Podobnie jak w ubiegłych latach, na grobach sądeckich bohaterów zapłonęły znicze. Jest to gest wdzięczności za wszelkie starania, które podjęli w celu odzyskania swobód demokratycznych w powojennej Polsce.


Tak jak co roku, Robert Sobol ze stowarzyszenia „Sieć Solidarności” zapalił znicze na grobach sądeckich bohaterów, którzy przyczynili się do odzyskania swobód demokratycznych w powojennej Polsce.

- Stowarzyszenie, którym kieruje zasłużony dla Polski działacz opozycji demokratycznej Edward Nowak, pamięta o wszystkich, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę. Honorujemy ich medalami „Dziękujemy za Wolność”, a w dzień Wszystkich Świętych zapalamy znicze na mogiłach tych, którzy już odeszli – wyjaśnia Robert Sobol, laureat m.inZłotej Odznaki Honorowej Województwa Małopolskiego - Krzyża Małopolski i Medalu "Dziękujemy za wolność".

Znicze zapłonęły m.in. na grobie śp. Tadeusza Nitki, śp. Zenona Szajny i śp. Henryka Szewczyka - wieloletniego redaktora naczelnego miesięcznika „Sądeczanin”, a w latach 80. XX wieku - opozycjonisty. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Robert Sobol)

W podziękowaniu za wolność na grobach sądeckich bohaterów zapłonęły znicze
Podobnie jak w ubiegłym roku, na grobach sądeckich bohaterów zapłonęły znicze. Jest to gest wdzięczności za wszelkie starania, które te osoby poczyniły w celu odzyskania swobód demokratycznych w powojennej Polsce.


Dziękujemy za przesłanie błędu