Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
22/10/2020 - 11:10

W Siołkowej odbył się VI Zjazd grybowskiego oddziału SKT Sądeczanin [ZDJĘCIA]

Ze względów bezpieczeństwa w skromniejszym gronie niż dotychczas odbył się VI Zjazd grybowskiego oddziału SKT Sądeczanin. W tym roku chciano upamiętnić św. Jana Pawła II, Prymasa Stefana Wyszyńskiego i rodaków poległych w Bitwie Warszawskiej.

11 października w kaplicy Siołkowa Zagórze odbył się VI zjazd mieszkańców ziemi grybowskiej SKT Sądeczanin. Ze względu na bezpieczeństwo, w tym roku wyglądał on nieco inaczej niż dotychczas. Celem było upamiętnienie setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz urodzin św. Jana Pawła II. Chciano także uczcić rok beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Na początek uczestnicy zjazdu wzięli udział w uroczystej mszy św. Obecni byli na niej m.in.: Zastępca wójta gminy Grybów – Andrzej Poręba, Burmistrz Grybowa – Paweł Fyda, Przewodniczący Rady Miasta Grybów – Józef Góra oraz Przewodniczący Rady Gminy Grybów – Jacek Ziębiec. W wydarzeniu brała udział także Grupa Rekonstrukcji Historii Stanisława Szambelana, w strojach Pierwszego Pułku Strzelców Podhalańskich.

- W tym roku był nas mniej i zabrakło wystaw twórców ludowych, chcieliśmy jednak zachować wszystkie środki ostrożności – mówi Irena Miczołek, prezes SKT Sądeczanin oddział Grybów

Po zakończeniu mszy św. uczestnicy zjazdu udali się pod pomnik w Siołkowej, upamiętniający osoby, które oddały życie w obronie ojczyzny. Poszczególne delegacje składały pod nim kwiaty. O Oprawę muzyczną zadbała grupa Echo Jaworza z Ptaszkowej oraz dwójka dzieci z Cieniawy – Arkadiusz i Weronika Poręba. Na koniec, panie z koła gospodyń wiejskich w Siołkowej przygotowały dla wszystkich poczęstunek.

- Chciałabym, żeby te zjazdy były co roku kontynuowane. Pandemia przeszkodziła nam w spotkaniu całego Sądeczanina w Starym Sączu. Rok 2020 był bardzo ważny, ze względu na rocznicę urodzin Ojca Świętego i stulecie Bitwy Warszawskiej. Cieszymy się również, że wkrótce będzie miała miejsce beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego. Na naszym terenie prężnie działa Grupa Rekonstrukcji Historii. Pan Stanisław Szambelan, daje nam poczucie więzi z historią. Ważne było dla nas żeby się spotkać i pomodlić za zmarłych. Byliśmy w małym gronie, ale wierzymy, że w kolejnych latach już bez pandemii będziemy organizować kolejne zjazdy – kończy Irena Miczołek. (MP), fot.: IM

VI Zjazd SKT Sądeczanin oddział Grybów
W Siołkowej odbył się VI Zjazd SKT Sądeczanin oddział Grybów. Jego uczestnicy uczestniczyli we mszy św. oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem osób poległych w obronie ojczyzny.


Dziękujemy za przesłanie błędu