Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
06/12/2012 - 07:29

W sobotę Koncert Galowy Fundacji im. Dra Masiora

Już w sobotę (8 grudnia, o godz. 18 w MCK SOKÓŁ) Fundacja im. Dra Jerzego Masiora wręczy po raz kolejny młodemu artyście nagrodę za wybitne osiągnięcia w zakresie artystycznym w 2012 rok.
Patrycja Kruczek, Wiktoria Tracz, Julia Wilczek, Marcin Król, Jakub Łęczycki i Tomasz Więcek to młodzi zdolni artyści, którzy zaprezentują się na Koncercie Galowym.
Fundacja w ten sposób honoruje osoby mające szczególny talent, a ich sukcesy pozytywnie wpływają na rozwój i promocję miasta Nowego Sącza i Regionu. Nagroda przyznawana jest za konkretne dokonania indywidualne lub zespołowe w zakresie muzyki, plastyki, twórczości literackiej, teatralnej, filmowej albo innej dziedziny sztuki, która zdaniem wnioskodawców zasługuje na to szczególne wyróżnienie – informuje Józef Kaczmarczyk, prezes Fundacji.
Nominowani zaprezentują się na koncercie galowym, który odbędzie się w dniu 8 grudnia o godz. 17 sali MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu. Podczas koncertu nastąpi ogłoszenie decyzji Kapituły oraz wręczenie Nagrody im. Dra Jerzego Masiora AD 2012.
Gościem specjalnym koncertu będzie Karolina Michalik, a akompaniował jej będzie Dawid Rudnicki.
W czasie koncertu przewidziany jest wybór laureata publiczności oraz losowanie obrazu.
Patronat honorowy: marszałek Marek Sowa i prezydent Ryszard Nowak.
Wręczanie corocznej Nagrody im. Dra Jerzego Masiora za wybitne osiągnięcia w zakresie artystycznym staje się już tradycją Nowego Sącza – dodaje Kaczmarczyk.

Goście specjalni Koncertu Galowego:
Karolina Michalik
urodzona w Krynicy, nawojowianka. Ukończyła szkołę podstawową nr 16 w Nowym Sączu, gdzie pierwszy raz zetknęła się z osobą doktora Jerzego Masiora, a także jego twórczością. Przez całą szkołę solistka zespołu "My-16", któremu patronował. Jako dziecko wielokrotnie wyjeżdżała na koncerty i konkursy z piosenką lwowską, jest laureatką Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Lesznie, występowała też w samym Lwowie. Ukończyła także szkołę muzyczną I i II stopnia, kolejno na skrzypcach (klasa Pani Haliny Walter) i na śpiewie solowym (klasa Pani dr Renaty Jonakowskiej-Olszowskiej) w Nowym Sączu. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którą ukończyła z wynikiem celującym w 2010 roku. Debiutowała, jeszcze jako studentka, rolą Róży w „Małym Księciu” w reż. Cezarego Domagały w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Przez półtora sezonu aktorka Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, gdzie wcielała się w takie role jak Iwona w „Iwonie, księżniczce Burgunda” Gombrowicza, Klara w „Zemście” Fredry czy Marylin w polskiej prapremierze sztuki Martina McDonagha „Jednoręki ze Spokane”. Można ją też zobaczyć w spektaklu krakowskiego Teatru Groteska "Kobiety Kontratakują" oraz w stołecznym Teatrze Dramatycznym w „Operetce” Witolda Gombrowicza. Niedawno, debiutowała też w filmie, grając w adaptacji opowiadania Marka Hłaski „Pierwszy krok w chmurach”, partnerując na planie m.in. Janowi Nowickiemu. Laureatka wielu nagród i wyróżnień zarówno aktorskich jak i wokalnych: podczas XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Warii w spektaklu „Próby” na podstawie „Letników” Gorkiego i scenariuszy filmowych Andrieja Tarkowskiego w reż. Pawła Miśkiewicza i Macieja Podstawnego, brała udział w IX Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu, gdzie otrzymała nagrodę aktorską za rolę Iwony w „Iwonie, księżniczce Burgunda"”w reż. Mate Szabo. Jest też laureatką licznych festiwali i konkursów piosenki i poezji śpiewanej - m. in. prestiżowego konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" (wyróżnienie i nagroda specjalna marszałka województwa zachodnio-pomorskiego) czy Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.

Dawid Sulej Rudnicki
Kompozytor, aranżer i pianista. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Pedagog Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie,
Szkoły muzycznej im. B. Rutkowskiego w Krakowie i Krakowskiej Akademii Tańca „L`art de la Danse”. Gościnnie wykładał w Instytucie Komunikacji i Mediów na Uniwersytecie w Oslo.
Autor piosenek, muzyki do spektakli, pokazów tanecznych i filmów.
Laureat konkursów, m.in.:
Transatlantyk Poznan International Film and Music Festival (I miejsce),
Legnica Cantat (I miejsce),
Komeda Jazz Festival (II miejsce),
Iława Old Jazz Meeting (wyróżnienie),
Jazz Improvizacjia -Wilno (nagroda publiczności).
Jego piosenka „Niestosowne Sny”, napisana wspólnie z Agnieszką Grochowicz zajęła I miejsce na Alternatywnej
Liście Przebojów Radia Kraków.
Film „Przyjęcie” w reżyserii Maćka Bochniaka z jego muzyką zdobył wyróżnienie specjalne na festiwalu Open City Docs w Londynie.

(JB)
Na zdjęciu Mateusz Bieryt – laureat ubiegłorocznej nagrody







Dziękujemy za przesłanie błędu