Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
11/05/2024 - 15:05

W Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Wodeckiego w Piorunce odbył się dzień patrona

Tegoroczny Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Wodeckiego w Piorunce odbył się 8 maja 2024 roku. Obchody zainicjowała uroczysta msza w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Piorunce, podczas której nastąpiło poświęcenie sztandaru szkoły.


Zaproszeni goście oraz społeczność szkolna udali się do Domu Wiejskiego w Piorunce, aby uczestniczyć w okolicznościowej akademii.  Była to okazja. by przypomnieć sobie historię szkoły oraz osobę jej patrona. Były dyrektor placówki, Tomasz Szczepanik, przybliżył inspirację, która kierowała nim podczas nadania szkole imienia. Odczytał również list nadesłany przez Katarzynę Wodecką-Stubbs.

Głos zabrali również zaproszeni goście: burmistrz Krynicy-Zdroju oraz wicekurator Katarzyna Mitka, która stwierdziła, że będąc nawet niewielką placówką oświatową, szkoła w Piorunce jest w stanie mobilizować inne szkoły do podejmowania odważnych przedsięwzięć.

Punktem kulminacyjnym akademii był krótki koncert inspirowany twórczością Zbigniewa Wodeckiego. Absolwent szkoły, Joachim Drab, uświetnił uroczystość wirtuozerskim wykonaniem utworów Zbigniewa Wodeckiego na skrzypcach, jeden z nich wykonując z 7-letnim bratem, Ignacym, uczęszczającym do Oddziału przedszkolnego w Piorunce.

Z kolei Uczennica klasy 7, Julia Jurek zaśpiewała utwór „Kochaj mnie”. Po akademii zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad, natomiast uczniowie wzięli udział w przygotowanym dla nich poczęstunku. Na placu szkolnym czekały liczne atrakcje, takie jak animator kultury, dmuchańce, pokazy motocykli, loteria fantowa, malowanie twarzy, czy rozgrywki sportowe. Tę piękną  inicjatywę szkoła zawdzięcza dyrektor Angelice Stoińskiej, która z dumą kontynuuje tradycje placówki.Dziękujemy za przesłanie błędu