Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 lipca. Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
15/06/2020 - 15:50

W tym roku będzie sztafetowa pielgrzymka na Jasną Górę. Co to oznacza?

W tym roku Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę odbędzie się, ale nie w takiej formie jak dotychczas. Z powodu pandemii koronawirusa przybierze formę sztafety. Co to oznacza dla wiernych?

Dzisiaj w Zabawie koło Tarnowa odbyło się spotkanie zarządu oraz księży przewodników poszczególnych grup Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Jak się okazało, w tym roku pielgrzymka odbędzie się, ale nie w takiej formie jak dotychczas. Z powodu pandemii koronawirusa przybierze formę sztafety.

- Przez osiem dni (od 17 do 25 sierpnia) szlak Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej będą przemierzały po trzy grupy. Wieczorem zaś uczestnicy autokarami wrócą do domu – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

Dziewiątego dnia wszystkie grupy pielgrzymkowe będą mogły przyjechać na Jasną Górę, by wspólnie uczestniczyć w Eucharystii przed cudownym obrazem Maryi.

- W jednej grupie będzie mogło znaleźć́ się około 150 pątników. Co za tym idzie, jednego dnia trasę̨ przejdzie 450 pielgrzymów – wyjaśniają organizatorzy pielgrzymki.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2021