Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
08/02/2020 - 16:20

Walentynkowy konkurs: w nagrodę koncert pieśni Anny German w Krynicy

Piękne, przejmujące, z mądrym przekazem – takie są piosenki Anny German, które zabrzmią w wykonaniu sopranistki Joanny Nawrot, która jest uznawana za jedną z najlepszych odtwórczyń repertuaru artystki Anny German. Ten niezwykły koncert walentynkowy odbędzie się w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju już 15 lutego. Mam dla was dwa podwójne zaproszenia.

Koncert walentynkowy, który jest organizowany w krynickiej pijalni w ramach cyklu „Krynica Źródłem Kultury” to propozycja dla miłośników klasyki, ale także dla tych, którzy chcą się lepiej zaprzyjaźnić z tym gatunkiem. Znane i lubiane piosenki Anny German ożyją w pijalni za sprawą Joanny Nawrot oraz zespołu Baltic Quasideon Group.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć takie piosenki jak na przykład „Tańczące Eurydyki”, „Człowieczy los” czy „Greckie wino”. To repertuar idealny dla zakochanych, obejmujący wszystkie odcienie miłości: od smutnych, sentymentalnych, po radosne i humorystyczne.

Fenomen Anny German oddziałuje na współczesne interpretacje, które są nacechowane jej wrażliwością. To właśnie ten atrybut urzekał publikę, wokalistka posługiwała się rzadko spotykanym sopranem spinto, który przyniósł jej międzynarodową karierę i przydomek: Biały Anioł. Wielka gwiazda piosenki lat 60. i 70. zgasła w wyniku śmiertelnej choroby, niemal 38 lat temu. Pamięć o Annie German odżyła za sprawą serialu, który w Polsce obejrzało ponad 6 mln widzów. Jej piosenek znów zaczęto słuchać w polskich domach, trafiły na warsztat współczesnych wokalistów, w których gronie wyróżnia się śpiewaczka operowa Joanna Nawrot. Ma ogromną wiedzę o życiu i twórczości Anny German, chętnie się nią dzieli.

Sopranistka koncertuje we Włoszech, Niemczech, Rosji i Białorusi. Na scenie w Pijalni Głównej będzie jej towarzyszyć Baltic Quasideon Group w składzie: Andrzej Wojciechowski - klarnet, Jarosław Stokowski - kontrabas, Ignacy Wiśniewski - fortepian, Grzegorz Lewandowski – perkusja. 

Koncert walentynkowy „Anna German. Niezapomniana” odbędzie się 15 lutego o godz. 19 w klimatycznych wnętrzach krynickiej pijalni. Bilety są dostępne na ww.ebilet.pl oraz w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju.

Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne bilety na ten niezwykły koncert. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Który utwór Anny German podoba ci się najbardziej? Dlaczego?

Na odpowiedzi czekamy do 10 lutego (poniedziałek) do godz. 9. Należy je wysyłać na adres e-mail: r.gajewski@sadeczanin.info  W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Anna German”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają podwójne zaproszenia na ten niezwykły koncert. (RG)Dziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!