Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
05/06/2016 - 16:35

Wawrzka: Koniec z wf-em na korytarzu. Zajęcia w nowej sali gimnastycznej

Koniec z zajęciami wychowania fizycznego na korytarzu w Szkole Podstawowej w Wawrze (gmina Grybów). Jesienią oddane zostanie do użytku dobudowane skrzydło, w którym znajduje się sala gimnastyczna i kilka przestronnych sal lekcyjnych.

Rozbudowa szkoły w Wawrzce. Nareszcie sala gimnastyczna

Rozbudowa szkoły w Wawrze była koniecznością. W niewielkim budynku uczy się obecnie ponad osiemdziesięcioro uczniów.

- Ciasnota zaczęła nam, niestety, doskwierać – mówi Maria Święs, dyrektor SP w Wawrze. – Największy problem był z zajęciami wychowania fizycznego. Szkoła nie posiada sali gimnastycznej, w której dzieci mogłyby ćwiczyć. Lekcje wf–u odbywały się, więc, na korytarzach, a w cieplejsze dni nauczyciele przeprowadzali je na boisku szkolnym.

W tym roku problem ten zostanie definitywnie rozwiązany, dzięki pomocy gminy. Wójt gminy Grybów Piotr Krok i radni nie miał wątpliwości, że szkołę w Wawrze trzeba rozbudować. Inwestycja rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku.

Rozbudowa szkoły w Wawrzce. Nareszcie sala gimanstycznaZbliża się koniec roku szkolnego i powoli dobiega też końca budowa nowego skrzydła szkoły, w której jest duża sala gimnastyczna z zapleczem i trzy przestronne sale lekcyjne.

- Każda z nich jest większa od największej sali w starym budynku – śmieje się dyrektorka. – W nowym skrzydle uczniowie będą mieć także do swojej dyspozycji duże szatnie, których brakowało w obiekcie, w którym obecnie odbywa się nauka.

Koszt inwestycji oszacowano na ponad 1,7 mln złotych.

Dyrektorka ma nadzieję, że po wakacjach dzieci będą mogły już ćwiczyć w przestronnej sali gimnastycznej i uczyć się w nowych salach.  

(MACH), Fot. (MACH)

Rozbudowa szkoły w Wawrzce


Dziękujemy za przesłanie błędu