Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
21/10/2021 - 08:50

Wiceminister Bernacki na ślubowaniu pierwszoklasistów w ZSP w Nawojowej

Dzień ślubowania pierwszoklasistów dla każdej szkoły jest czasem wyjątkowym. Jest to ekscytujące przeżycie dla uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę z placówką. Nie inaczej było w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej.

Ślubowanie pierwszoklasistów w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej było również okazją do zaprezentowania osiągnięć uczniów oraz tego, co w ciągu kilku ostatnich lat zmieniło się w szkole. Podczas wyjątkowej akademii nie zabrakło również podróży w przeszłość. Słuchacze mogli dowiedzieć się więcej o wieloletniej historii i tradycji ZSP w Nawojowej.

„Być dobrym człowiekiem, uczniem i Polakiem” – takie ślubowanie w obecności zacnych gości złożyli na ręce dyrekcji pierwszoklasiści. Przez najbliższe pięć lat będą kształcić się w różnych kierunkach pod okiem specjalistów. Nowi uczniowie wybrali ZSP w Nawojowej z miłości do zwierząt, natury i sztuki kulinarnej. Tutaj mają możliwość uczenia się na kierunkach: technik hodowli koni, technik weterynarii, technik architektury krajobrazu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

- Staliście się częścią wielkiej nawojowskiej rodziny. To wielki przywilej ale i obowiązek. Bo rodzinę trzeba szanować – mówił wójt gminy Nawojowa, Stanisław Kiełbasa. Do pierwszoklasistów przemawiał również Józef Leśniak, Wicewojewoda Małopolski.

Nawojowscy uczniowie 20 października gościli Wiceministra Edukacji i Nauki, Władysława Bernackiego. Wiceminister zwrócił się także do nauczycieli, dziękując im za zaangażowanie w przekazywanie uczniom wiedzy. Do zgromadzonych na sali uczniów, nauczycieli i gości przemawiał m.in. Starosta Nowosądecki, Marek Kwiatkowski.  

Dzięki wsparciu powiatu nowosądeckiego placówka nieustannie poprawia chociażby swoją infrastrukturę sportową, aby uczniowie mieli coraz lepsze warunki do rozwijania swoich zainteresowań. Od poprzedniego roku do użytku młodzieży została oddana odnowiona hala sportowa, boisko zewnętrzne oraz bieżnia.

Co jeszcze czeka na uczniów w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej? Posłuchajcie wypowiedzi dyrektora placówki, Michała Bulzaka i zobaczcie wideo-relację ze spotkania w szkole. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. ZSP w Nawojowej, wideo: Daniel Szlag)

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu