Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
20/10/2021 - 21:00

Wielkie święto sądeckiego harcerstwa. Warto przyjść i zobaczyć

Sądeckie harcerstwo skupia dzisiaj 400 osób (zuchów, harcerzy, instruktorów). Jest to jeden z nielicznych hufców w Polsce, który funkcjonuje nieprzerwanie od czasów skautingu. I cały czas, jak mówi komendantka sądeckiego hufca, zgłaszają się młodzi ludzie, którzy widzą i chcą żyć według ideałów jakie przekazuje harcerstwo. Drużyny harcerskie działają obecnie przy szkołach, jak i przy parafiach, ale też przy sądeckim hufcu.

W sobotę (23 października) nowosądeccy harcerze razem z mieszkańcami będą świętować 110 lat harcerstwa na Ziemi Sądeckiej. Wartości i ideały wynikające z harcerskiego systemu wychowywania, mimo upływu nadal są aktualne. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął portal Sądeczanin.

Z okazji tak zaszczytnego jubileuszu, Komenda Hufca w Nowym Sączu przygotowała kilka wydarzeń, na które zaprasza mieszkańców Nowego Sącza i okolicznych miejscowości. Jubileusz przebiegać będzie pod hasłem „Patrzeć szerzej. 110 lat harcerstwa na Ziemi Sądeckiej”.

Sobotnie uroczystości rozpoczną się mszą świętą, która zostanie odprawiona o godz. 9 w kościele pw. św. Kazimierza.

Godz. 10 - Uroczysty apel – przed kościołem pw. św. Kazimierza.

Godz. 10:30 - Odsłonięcie tablicy pamiątkowej na ścianie zewnętrznej MCK SOKÓŁ przy ulicy Długosza.

Godz. 11 - Otwarcie wystawy czasowej w Domu Harcerza przy ulicy Wąsowiczów 8. Mieszkańcy będą mogli zwiedzić wystawę zgodnie z harmonogramem podanym na stronie internetowej Hufca ZHP Nowy Sącz.

Godz. 12 - Piknik harcerski w Parku Strzeleckim przy ulicy Ogrodowej 35.

Godz. 12:30 - Uroczysta gala 110-lecia harcerstwa na Ziemi Sądeckiej w Parku Strzeleckim przy ulicy Ogrodowej 35.

Godz. 15 - Koncert.

Harcerze zapraszają mieszkańców, którzy chcieliby zobaczyć, jak wygląda obecnie harcerstwo na piknik harcerski oraz galę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a ci bardziej aktywni będą mogli zagrać w grę terenową zorganizowaną w Parku Strzeleckim.

Każda z 20 drużyn przygotowała oryginalne aktywności, które warto zobaczyć. Nie zabraknie grochówki oraz tortu.

Opr. i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!