Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
03/03/2019 - 12:05

Wir Festiwal 2019: krynickie Funky Dolls wytańczyły pierwsze miejsce

Dziewczęta z krynickiej formacji „Funky Dolls” za choreografię „Świat księżniczek”, otrzymały pierwsze miejsce (kategoria średniozaawansowana, mała formacja, do 11 lat) podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego Wir Festiwal 2019 w Nowym Sączu. W innych kategoriach, trzykrotnie zajęły drugie, i po jednym razie - trzecie i piąte miejsca.

W Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego Wir Festiwal 2019 o Puchar Prezydenta Nowego Sącza (2-3 marca), tancerki z krynickiej formacji "Funky dolls" stanęły na najwyższym podium w kategorii średniozaawansowanej (mała formacja, do 11 lat) za choreografię "Świat księżniczek”.

W innych kategoriach, dziewczęta trzykrotnie zajęły drugie, a także po jednym razie - trzecie i piąte miejsca. 

- 3 marca był chyba jednym z najbardziej energetycznych dni tego roku. Za nami Ogólnopolski Turniej Tańca Wir Festwial 2019 w Nowym Sączu. Tygodnie przygotowań, litry wylanego potu, zmęczenie przeplatające się z radością, nowe doświadczenia i wnioski na przyszłość. - mówią rodzice adeptek tańca - "Konkurencja bardzo silna, sama elita wśród tancerzy, poziom ogólnopolski. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników i dumni z naszych tancerek"

W kategorii podstawowej, mała formacja do 11 lat zajęła piąte miejsce. - "Nasze Niebieskie Smerfy w najlepszym, doborowym towarzystwie, zajęły piąte miejsce". – dodają rodzice- "Każdego dnia czegoś się uczymy, dziś nauczyłyśmy się wiele od naszej mocnej konkurencji. Dziewczynki, gratulujemy, to był bardzo dobry występ".

Tancerki podkreślają świetną organizację i super atmosferę turnieju. 

Formacja Taneczna Funky Dolls istnienie od 15 lat, działa przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju. Opiekunką i choreografką jest Ilona Demkowicz. Układy, które wykonują tancerki należą do różnych stylów - od tańca klasycznego, współczesnego i jazzowego po hip hop, funky, house oraz street jazz.

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego Wir Festiwal 2019 odbywa się w (2-3 marca) Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Nowym Sączu. Organizatorzy: Szkoła Tańca WirDance Janusz Szczepaniak. 

(MK) fot. Kinga Musz

Wir Festiwal 2019 w Nowym Sączu
Fot. Ilona Demkowicz


Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2021