Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
28/07/2020 - 11:30

Właśnie dlatego warto przeczytać miesięcznik "Sądeczanin"

Gazetę wymyślili Chińczycy kilkaset lat temu. Ten przełomowy wówczas wynalazek dotarł do Europy znacznie później. Regularna, codzienna prasa zyskała na popularności w wieku XVIII, jednak ostatnio ustępuje, dając wolną drogą mediom społecznościowym. Czy warto czytać gazety?

Czytanie książek przestało nam wystarczać. Po podające fachową wiedzę z najrozmaitszych dziedzin książki sięgają obecnie nieliczni. Całkowicie pochłonęły nas media społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter czy Instagram, które niejednokrotnie są pierwszym, błyskawicznym źródłem informacji. Krótkie posty i kilkuzdaniowe wpisy nijak mają się do obszernych i wartościowych artykułów, wydrukowanych w gazecie.

Czytaj też: Nareszcie! Idziemy z duchem czasu. E-wydanie miesięcznika „Sądeczanin” już dostępne

Tymczasem prawdziwym pośrednikiem między wiedzą a życiem, między tym, co naprawdę ważne a tym, co sensacyjne i ulotne, między ideałem a rzeczywistością, jest właśnie publicystyka. Dlatego co miesiąc oddajemy w Wasze ręce miesięcznik „Sądeczanin”. Tradycyjne czytanie pism w dalszym ciągu uznawane jest za wartościowe. Warto więc od czasu do czasu zajrzeć do któregoś z naszych wydań i przekonać się, co jest aktualnie omawiane, co dzieje się w sąsiednich gminach i jakie są opinie naszych ekspertów dotyczące obecnej sytuacji.

Jeszcze przez kilka dni można nabyć lipcowy numer „Sądeczanina”. Aby go kupić wystarczy wpłacić 5 zł na nasze konto (numer konta 10 1020 3453 0000 8402 0274 0355), w opisie przelewu podając imię, nazwisko i adres, pod który przesyłka ma zostać dostarczona. 

Od niedawna miesięcznik jest dostępny w zupełnie nowej odsłonie. Teraz to nie tylko zapach papierowej gazety prosto z drukarni i coś więcej niż wysyłka miesięcznika prosto do waszych domów. Nadchodzi nowy wymiar "Sądeczanina", a wraz z nim e-wydanie, które możecie nabyć klikając w ten link.

[email protected], fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)