Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
13/01/2020 - 11:05

WOŚP: Mamy rekord! Sądeczanie zebrali ponad 207 tysięcy złotych!

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez całą noc liczyli zebrane przez mieszkańców Sądecczyzny pieniądze. Po raz kolejny padł rekord - udało się zebrać ponad 207 tysięcy złotych! Sądeczanie mają wielkie i gorące serca.

W Nowym Sączu po raz kolejny padł rekord. Pracownicy sądeckiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez całą noc liczyli zebrane przez ponad stu wolontariuszy pieniądze, które były wrzucane do puszek. Mieszkańcy zebrali ponad 207 tysięcy złotych! To ponad 40 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku i dwa razy więcej niż w roku 2018!

Ufundowane przez firmę Sezam złote serduszko WOŚP zakupił pan Bartłomiej Dara, firma EURO-BRUK, za kwotę 15 tysięcy złotych. Licytacja była bardzo emocjonująca i wyrównana. Mężczyzna, który ,,przegrał”, podczas koncertu finałowego poinformował prowadzących, że dokonał przelewu 10 tysięcy złotych na pomoc potrzebującym dzieciom. Prywatna przychodnia stomatologiczna i lekarska Fortuna postanowiła podbić stawkę, dokładając jeszcze 5 tysięcy złotych. Kolacja z Prezydentem została wylicytowana za 5500 zł, a kawa w ratuszu za 1100 zł.

Sztab WOŚP w Łącku również może być z siebie dumny. Podczas tegorocznego finału wolontariusze zebrali więcej niż przed rokiem – do puszek trafiło prawie 38 tysięcy złotych! W Gorlicach zebrano minimum 174 tysiące zł, w Bobowej prawie 50 tysięcy zł, a w Mszanie Dolnej po raz kolejny padł rekord – przed północą doliczono się sumy 190 tysięcy zł. Krynica-Zdrój w tym roku może pochwalić się równie imponującym wynikiem – ponad 53 tysiące złotych.

Czytaj też: WOŚP: Nowy Sącz grał z całego serca

W dalszym ciągu trwają licytacje internetowe – podane kwoty będą więc jeszcze wyższe. Mieszkańcy Sądecczyzny po raz kolejny udowodnili, że mają gorące i otwarte serca. Zebrane przez nich pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń ratujących życie i zdrowie dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku będzie skupiać się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia oraz neurochirurgia.

k.kos@sadeczanin.info, fot. Sztab WOŚP Łącko, Sztab WOŚP Mszana Dolna, K.KosDziękujemy za przesłanie błędu