Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
16/04/2020 - 13:25

"Wszystko będzie dobrze". 9-letnia Paula razem z tatą znalazła sposób na nudę!

Mówi się, że przy muzyce problemy znikają, ponieważ pozwala oderwać się od rzeczywistości. W ostatnim, trudnym czasie obserwujemy nie tylko wybuch epidemii, która zatrzymała świat, ale również wybuch międzyludzkiej solidarności. Posłuchajcie Pauli Fedko w utworze ”Wszystko będzie dobrze”!

Akcja #zostańwdomu to odpowiedź mieszkańców naszego regionu na trudną sytuację w kraju oraz liczne apele władz i służb sanitarnych o to, żeby w czasie epidemii powstrzymać się od dotychczasowych aktywności i – jeśli nie ma takiej potrzeby – nie wychodzić z domu. Inicjatywę wspiera nie tylko wiele polskich gwiazd, ale również młodzi i początkujący artyści, którzy przez muzykę wyrażają swoje emocje.

Niektórym z nas ciężko było się pogodzić z tym, że musimy pozostać w domach. Po pierwszym szoku nastał jednak czas refleksji. I nagle okazało się, jak bardzo potrafimy być kreatywni. Poznajcie sądeczankę Paulę Fedko. Ma 9 lat i śpiewa odkąd poszła do przedszkola. Niedawno rozpoczęła swoją przygodę ze szkołą wokalu.

– Od czasu do czasu nagrywamy różne piosenki w małym domowym studiu muzycznym, o którym zawsze marzyłem. Śpiewanie i gra na instrumentach to dla nas odpoczynek, możliwość zdobycia nowych doświadczeń i przede wszystkim dobra zabawa – opowiada jej tata, Bartłomiej Fedko.

W sieci krąży teraz mnóstwo filmów z pomysłami, co robić w domu w czasie kwarantanny. - Jesteśmy zaskoczeni, że nagranie zostało tak pozytywnie odebrane. Jest nam bardzo miło, zwłaszcza, że powstało spontanicznie, a śpiewanie jest jednym z naszych sposobów na nudę – dodaje tata Pauli.

(…) Wszystko znowu będzie dobrze,
i się skończy podły czas. 
Niepoprawni optymiści
świat nakręcą jeszcze raz (…)

Miłego słuchania!

***

Pomysłodawcą i producentem utworu ,,Wszystko będzie dobrze” jest Biuro Programu ,,Niepodległa”, państwowej instytucji kultury, której organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W serwisie Youtube można posłuchać piosenki w wykonaniu Wojciecha Cugowskiego, Edyty, Łukasza i Pawła Golec, Natalii Kawalec, Piotra Kupichy (Feel), Haliny Mlynkovej, Piotra Sołoducha (Enej), zespołu TULIA i Roksany Węgiel.

[email protected], wideo: archiwum prywatne Bartłomiej FedkoDziękujemy za przesłanie błędu