Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
21/06/2012 - 09:04

Wycieczka do bukowińskich term w nagrodę za naukę

Grupa uczestników z 6-33 ŚHP w Nowym Sączu, którzy wykazali się największym zaangażowaniem w działalność Hufca w tym roku szkolnym, wzięła udział w wycieczce do Bukowiny Tatrzańskiej.
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach realizowanych w jednostce programów autorskich „Ruch dobry na wszystko” i „Z Beskidów w Tatry”. Celem wyjazdu było skorzystanie z oferty „Termy Bukowina” – kąpieli i zabiegów termalnych, aby zapoznać młodzież z jedną z ciekawszych form spędzania wolnego czasu w regionie. Na wstępie młodzież spotkała niespodzianka – śniadanie w hali basenowej. Po kąpielach, zjazdach ze zjeżdżalni, masażach wodnych i pływaniu w przeciwprądach młodzi ludzie byli zmęczeni, ale i zadowoleni przy starcie w drogę powrotną. Uzupełnieniu spożytkowanej energii służył pyszny obiad, skonsumowany w zajeździe „Kałużna” w Zabrzeży.
Zaskoczeniem dla wielu osób był śnieg, widoczny w żlebach Tatr Wysokich, podziwianych po drodze z okien autokaru. Istotnym elementem procesu wychowawczego było stworzenie młodzieży możliwości wyjazdu do term po raz pierwszy. Nie można także pominąć integracyjnej funkcji tego typu zajęć grupowych. Cała wyprawa przebiegała w miłej
i przyjaznej atmosferze.

6-33 Środowiskowy Hufiec Pracy w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”