Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
10/07/2013 - 11:29

Wycieczka do Stadniny Koni Huculskich Gładyszów w Regietowie

Stowarzyszenie KGW wsi Stadła w ramach realizacji projektu aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym pod nazwą „Wakacje w obcowaniu z przyrodą”, zorganizowało na początku wakacji dla uczniów Szkoły Podstawowej w Stadłach wycieczkę do największej Stadniny Koni Huculskich w Europie „GŁADYSZÓW” w Regietowie.
Na uczestników czekały przygotowane bryczki z konnym zaprzęgiem, które zabrały dzieci na przejażdżkę po dolinach i pagórkach łemkowszczyzny.
Dodatkową atrakcję była „runda na koniu”, z czego wszystkie dzieci były bardzo zadowolone. Na specjalnie przygotowanym placu piekliśmy kiełbaski, młodsze dzieci bardzo chętnie bawiły się na placu zabaw zaś starsze rozegrały mecz piłki nożnej.
- Wycieczka cieszyła się uznaniem nie tylko dzieci, ale również rodziców, którzy dziękowali za sam pomysł zorganizowania wolnego czasu dla ich pociech – mówi Anna Konstanty, szefowa Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Stadłach.
Uczestnicy wycieczki mieli zapewnioną opiekę Kierownika wycieczki, członkiń Stowarzyszenia i rodziców. Dzieci dodatkowo otrzymały soki, wodę mineralną, lody i drobny upominek.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Podegrodzie.

Tekst i foto: KGW Stadła 
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe